Fırın alırken dikkat edilecek hususlar.

Bir adet mini/midi boy fırın alacağım. Direkt en ucuzunu almam gerekmiyor ancak çok da uçamam fiyat konusunda. Basit olarak pasta-kurabiye, bazı yemekler, onun dışında belki börek falan yapılacak standart amaçlar yani. Hepsiburada'dan bakıyorum da ( www.hepsiburada.com ) nelere dikkat etmem gerekir? Neleri önerirsiniz?

Turbo olanlar daha iyi bir derece ama düşük bütçe mini fırınlardan normal fırın süresi ya da başarısı beklemeyin.

  • whoosie  (05.08.15 15:27:58)
turbo al demeye geldim ama mini demişsin. luxell'ler iyi kullanan arkadaşlar memnun.

  • kakao  (05.08.15 15:45:40)
Şu turbolu galiba? Nasıldır?

www.hepsiburada.com
  • thor odinsson  (05.08.15 15:47:19)
luxell kumtel alma.
biri börekçiden şikayetçiydi burada.

  • sutlu nescafe  (05.08.15 16:54:34)
fanlı olanlar kurutuyo diyorlar,benim hiç tecrübem yok başkalarının yalancısıyım, tecrübeliolanlar daha iyi yanıt verirler diyeceğim bu kadar sayın hakim

  • selam  (05.08.15 17:12:20)
bizde lüksel börekçi vardı, bir süre kullandık fakat geç ısınıyordu (çünkü kasası kağıt gibi ve yalıtımsızdı). biraz da ısı kaçağı vardı. bu yüzden homojen pişirmiyordu. benzer bir modelini ise kuzen kullanıyordu, onunki problemsizdi. bunun gibi birkaç tane daha iyi ve kötü örnek var yani bir standardı yok lüksel'in.

sonra arçelik'ten ankastre görünümlü (ama gömme değil, haricen bir yere konan, parlak gri renkte) turbo (fanlı) bir midi fırın aldık. öküz ölüsü gibi ağırdı ve çok memnunduk. sonra taşınınca atıl kaldı fırın. şu an ankastre siemens turbo fırınımız var, arçelik'le bile aralarında çok fark var.

fiyat performans açısından ise 300 lira civarında bulunabilecek arçelik'i önerebilirim.
  • orient blue  (05.08.15 17:54:58)
arçelik +1
orient blue'nun dediğini kullanıyoruz. başarılı.

  • sutlu nescafe  (05.08.15 17:59:29)