ön diş dolgusu sonrası

merhabalar,

--vefa borcu--
4 senedir diş fobimden dolayı gitmedim doktora. ön dişlerim kırıldı çürüdü. gülmeyi bile bıraktım :) 2 hafta önce burada duyuru açmıştım. arkadaşlar sağ olsun cesaretlendirdiler. (duyuruyu sildim sonra utanıp )

ben de onların bana yaptığını, hala gitmeye çekinenlere üşenenlere yapmaya çalışayım. fotoğraflarda gördüğünüz ön dişler 250 liraya ikinci hale geldi. 45 dk sürdü ve hiç acı ağrı hissetmedim. sizin dişleriniz bu kadar kötü değildir muhtemelen. yine de ertelemeden gidin :) çok çekiniyorsanız, zor yerleri özele yaptırın, fobiniz azalınca devlete gidin.
--vefa borcu--

şimdi bu ön dişlere dolguyu 1 saat önce yaptırdım. doktorla pek konuşamadım. nelere dikkat etmem lazım? ne yapmam lazım? yani 1 hafta falan ön dişlerle ısırmamalı mıyım? dişleri fırçalamaya bugünden devam edeyim mi?

bu ön diş mevzusu dışında, diş ipi diş macunu gargara gidersem, dolguların çürümemesi için yeterli olur mu? hala küçük 3-4 çürüğüm var. onları bir süre ertelesem, diğer dişleri de mahvederler mi?

teşekkürler şimdiden.

Bambaşka bi insan olmuşsun :) Diğer duyuruna da cevap yazmıştım. Çok sert bir şeyler yeme. Yani kraker, fındık fıstık gibi zorlayıcı yiyecekler, çok sıcak ya da çok soğuk yiyecekler, asitli içeceklerden biraz uzak dur :)

Diğer çürükler zamanla bulaşır. Çok erteleme ama şu dolgularına alıştıktan sonra git tabii, ağzın emanet gibi olur rahat edemezsin yoksa :)
  • lcha  (04.08.15 17:27:05 ~ 17:27:22)
diş ipi, diş fırçalama(tercihen florlu macunla) ve gargara tabi ki korur. diğer dolgularını yaptırdıktan sonra diş hekimine florlama da yaptırabilirsin ekstra olarak o da baya yardımcı olan bi şey korumada. bugünden tabi ki devam et ağız bakımına. genel olarak bi şeye dikkat etmene gerek yok ama ön dişlerinde dolgu olduğunu bilerek ısır o kadar. geçmiş olsun. ha bi de ennn kısa zamanda diğer dolguları yaptır aksatma

  • tunachu  (04.08.15 21:10:25)