Orkide bakımı için yardımcı olabilecek biri var mı?(Birkaç ciddi sorun var)

orkidemin çiçekleri haziran ayında döküldü, ben de internetten araştırarak öğrendiğim bilgilerle dalında budama yaptım, 3. boğumdan 5 cm yukarısını ölçerek kestim, kestiğim kısmı da aliminyum folyo ile kapladım ancak 2-3 hafta sonra en üstteki yaprağı bir anda yumuşamaya başladı o yaprağın fotoğrafını çekemedim ancak hiçbir sararma olmadan yumuşadı hızla sonra yumuşayan kısmını kopardım. Bundan 1-2 hafta sonra da diğer 1-2 yaprağında bölgesel sararmalar başladı o yaprakların fotoğraflarını çektim ekliyorum ayrıca ilk yumuşama olan yaprağın sağlam kalan küçük kısmı da görünüyor fotoğraflarda. Şimdi orkide yapraklarının bu durumda olmasının sebebi ne olabilir? Budamada mı bir yanlışlık yaptım, folyo ile kaplamam mı hataydı yoksa bu durum tamamen doğal mıdır? Ne yapmam gerekiyor şu anda?

Fotoğraf:
i61.tinypic.com

Diğer fotoğrafları da ekledim:

folyo molyo ben bilmem. bizimkileri gözlemlediğim kadarıyla bakımı şu şekilde orkidenin;

- her sabah günaydın diyeceksin,
- gün içinde bir kaç kez güzel güzel konuşacaksın
- 2 3günde bir duş yaptıracaksın...

sonra çılgın atıyorlar. normal periyotlarından daha fazla açıyor
  • Sskywalkeremre  (03.08.15 23:16:26)
bence folyuyu çıkar, rahat nefes alsın bitki. yerini sevmemiş olabilir, yerini daha güzel bir yere alabilirsin. havalansın bulunduğu ortam arada ve çiçek coşturan oluyor orkide için, bir araştır.

  • free bird  (03.08.15 23:24:17)
Çok sulanmaktan olabilir. Saksıda ve tabakta su kalmamalı. Çiçekçinin tavsiyesiyle haftada 1 gün 4-5 adet aspirinli suda 5-6 saat bekletip süzüyorum. Çiçek dalı ve yaprak çıkarmaya başladı
Çiçekçiye götür bence. Ücretsiz ya da az bir ücret karşılığında bakım yapıyorlar.

  • duhan  (03.08.15 23:24:59)
@Sskywalkeremre evet çiçeklerini severdim her gün sizinkiler gibi :) Ondan dolayı çok üzülüyorum bu duruma

@duhan fazla sulamış olabilirim belki ama ağustos ayı biz bile dayanamıyoruz çiçek ne yapsın diye daha sık suluyorum
  • adukyuedines  (03.08.15 23:50:36)
O su gerçekten fazla havuz gibi olmuş. Ayrıca saksı sanırım şeffaf değil. Şeffaf ışık alabilen ve altından suyun akıp gidebileceği bir saksıya almanızı öneririm. Ayrıca saksı değişimini yaparken çürümüş olan köklerini de temizleyin ki daha fazla yıpranmasın bitkiniz. ç

  • optimist vs pesimist  (03.08.15 23:54:49)