İtalya vizesi

Siz sevgili duyuru sakinlerine iki sorum var;

İtalya için önerebileceğiniz 1 haftalık bir tur önerisi nelerdir?

Diğer soru ise bu tur için 3 kişi gideğiz bunlardan birisi öğrenci olduğu için vize alırken sıkıntı çıkar mı?Diğer iki kişi maaşlı çalışan bu öğrenci arkadaşımızda kardeşim?

masraflarini karsilayacagina dair bi dilekce eklersin dosyasina, beraber basvurursunnuz

  • brkylmz  (03.08.15 16:43:54)
yeni döndüm, kısaca;
turla gitmediğim için tur öneremeyeceğim ancak tur mantıklı
floransa yı mutlaka görün
vatikan a gittiğinizde kathedralin tepesine mutlaka çıkın
su çok çok pahalı, her yerde çeşme var, şişenize su doldurun için, para vermeyin.
sanırım ismi der poete idi, güzel bir pizzacı, tavsiye ederim.
not: ispanya vizesi ile sorunsuz girdim
  • kisa  (03.08.15 16:48:29 ~ 16:48:50)
İngilizcen varsa turla gitmeyin derim.

Floransa +1

Olur da öneren olursa burdan peşinen yazayım. Venedik'i hiiiç sevmedim.
  • lcha  (03.08.15 18:09:32)
toskana bolgesini gezebilirsiniz.

  • goldentitan  (03.08.15 18:18:03)
floransa gördüğüm en güzel şehir, herşeyiyle. bana göre tabi. kesin görün.

  • sp3 hibrit orbitali  (03.08.15 21:25:33)
ingilizcen yoksa bile turla gitme derim. arkadaşım turla gitti geçen hafta, ben de aynı tarih'te italya'daydım. tur çok güzel değil dedi, adamlar güneşin altında gezdirip duruyorlar dedi. güzel bi yer gördün mü iki bira içeyim diyemiyorsun.
benim de ingilizcem pek yok ama anlaşılıyor bir şekilde. offline harita uygulaması ile anlaşırsın bir şekilde. o şekilde gezmek de daha zevkli oluyor bence. kendin keşfediyorsun etrafı.

floransa'da çok durma şansım olmadı ama güzeldi gördüğüm kadarı ile. venedik çok hoşuma gitti.

su gerçekten pahalı ama dışarıdaki otomatlardan alırsan pahalı. süpermarket bulup 20 cent'e 2 litrelik su alabilirsin. otomatta 1.5 euro'ya 0.5 litresini satıyorlar.

vize konusunda da kardeşinin masraflarını karşılacağını belirten bir sponsorluk yazısı yazarsan sıkıntı olmaz.

bu arada eğer atıyorum 2-3 ay sonrası için de planınız olduğunu belirtirseniz ve çakma otel ve uçak rezervasyonu yapıp onun çıktılarını da götürürseniz çok giriş çıkışlı ve uzun süreli vize verme olasılıkları daha çok. en azından schengen vizeniz olduğu için gelecek aylar içerisinde ucuz uçak bileti bulursan değerlendirirsin.
  • mesene  (03.08.15 21:38:56)