geçe açtığım araba başlığının devamı

yeni sorularla karşısınızdayım.

60 65 civarına sıfır full, dizel, otomatik clio var.
60 civarına dizel, full (ama özellikleri çok değil) fiesta var
80 liraya. dizel, manuel, full astra var.

bizim arabayı 25 e satsak 60-65 civarına çıkabiliriz diye tahmin ediyorum.

hatchbak, dizel, mümkünse otomatik, oval böyle, full araba istiyoruz.

ne dersiniz şimdi.

lan o kadar para clio'ya mı verilir diyorsanız arabalar çok pahalı ama zaten. hayalim astra tabi.

i30, civic, golf vs fantastik paralarda.

ikinci el almak mantıklı mı sizce? 2013 astra'yı mesela 60'a falan almak daha mı doğru.

--

ek soru: ben mesela aynı ilde olan bir arabanın plakasını almak istesem alabilir miyim?

60-65bin araliginda Dizel Bmw 116d yeni kasa onerebilirim ama manuel olur cunku son makyaja kadar otomatik dizel secenegi yoktu. 2012-2013 model bulabilirsin

--
Ek soruyu pek anlamadim, eski aracinin plakasini mi istiyorsun
  • Northern Mariner  (02.08.15 17:59:17)
Yok hocam. Mesela senin araban var kullaniyorsun. Ben senin plakayi kendi arabama takmak istiyorum. Mumkun mu.

  • brad pitt  (02.08.15 18:11:37)
  • nuisance  (02.08.15 18:12:50)
@brad pitt mumkun ama yolu epey zorlu ve masrafli

once arabanin sahibi trafige gidip araci trafikten cektirecek sonra yeniden trafige cikmak icin baska bir plaka icin basvuracak. Eski plakasi 30 gun askida kalir, 30 gunden sonra havuza duser. Eger tanidik vs varsa halledilir ama diger turlu trafik islemleri yapan kisilere para verip (takipci) hallettirmen lazim, tabi plakanin ozelligine gore alirken Emniyet yardimlasma vakfina da epey bagis yapman gerekiyor.
  • Northern Mariner  (02.08.15 18:29:06)
allah aşkına 0 araba alma. 60-65 bin tl'ye millet canti bmw-merso ile geziyor. clio nedir allah aşkına lütfen yapma. yalvarırım.

  • kalpsiz mikrop  (02.08.15 19:38:30)
ne önerirsin abi? @kalpsiz

  • brad pitt  (02.08.15 19:54:26)
bmw istersen bmw de 1-3 serisi arasında dolaşırsın belki model biraz düşük olur
audi a3 ha keza (2011-2012)
vw dersen golf- jetta- sirocco vs alabilirsin (2013-2014) ha biraz model düşerse passat
opel istersen insignia-astra
ford - focus hatta 2011 lerde mondeo
alfa-giulietta

mercedeste 2010 ve üstünde de b160 clc 160 var.
ha renaulttan citroen'den seattan bahsetmiyorum bile.

bence otur sahibinden'e bi bak filtrele araştır. yazık günah paraya.
  • kalpsiz mikrop  (02.08.15 21:01:11 ~ 21:25:38)