doğum günümü kutlamayan iş arkadaşlarım

Böyle şeyleri umursamam sanıyodum ama basbayağı kafayı taktım dünden beri. Departman olarak doğum günü olan kişilere küçük bi pasta alıp kutlama yaparız. Kimseninkini atlamamaya özen de gösteririz işte hak geçmesin ayıp olmasın diye. 2 Ağustos pazar günü de benim doğum günüm. Pazar gününe denk gelio benimki tühh ya diye de kaç kere bahsettim bu durumdan. Ama cuma günü benim için herhangi bir organizasyon yapılmadı. Diyceksiniz ki şimdi belki pazartesine atmışlardır. Onu da düşündüm pazartesi bi başkasınınki kutlanıcak, hatta dün; pazartesi burcunun doğum günü var unutmayın diye de tembihlendik hepimiz. E benimkini de ondan sonra kutlamaları saçma olur zaten. Bariz ortada unuttukları. Hiç bi şey olmamış gibi mi davranıcam ya da pazartesi gidip ben de burcuyla bir mi üfliyim mumları

bizim iş yerinde de öyle oluyordu ikinizi aradan çıkartacaklar üzgünüm, hatta burccu'ya da umutsuzev'in doğum günü var unutma demişlerdir.

  • mesgul ve huzursuz  (01.08.15 20:58:12)
30 yaşına geldin ne doğum günü.
Doğum günün kutlu olsun. Pazartesi çifte doğum günü kutlarlar.

  • intihar etsem de kendime gelsem  (01.08.15 21:06:00)
30 yaşla bence alakası yok. insanın hatırlanması hatırlaması her yaşta çok güzel birşey. siz insanların doğum günlerini kutladıysanız, kutlamayanları tek tek belirleyin. sonra da bir daha iplemeyin.

  • yedekhesap  (01.08.15 21:08:44 ~ 21:09:05)
kutlamak saçma mı dersen çok boş beleş iş hele ki iş ortamında ama madem ki böyle bir adetiniz var ve sen atlanmışsın ben yerinde olsam ilk doğumgününde (ki pazartesiymiş o da) laf sokar bundan sonra da hiçbir doğumgününe iştirak etmezdim.

  • tai  (01.08.15 21:12:07)
Siktir et yav. Ama +1 tai

  • losev bagiscisi  (01.08.15 21:18:03 ~ 21:18:22)
İnsan istiyo gününün yarısını geçirdiği kişilerin bi gün hep bir olup seni düşünmesini. Bir senedir ordayım ben, kız geleli olmuş üç ay hemen bi planlar falan yapılıyo ona. Ama doğru diyosunuz ben önemsiyorum insanları gereksiz yere sallamicam ben de

  • umutsuzevjınıkı  (01.08.15 21:41:43)
iş yeri adresini ver. pastadan çıkan striptizci yollucam :)

  • fasulyek  (01.08.15 22:13:36)
Pazartesi birşey deme. Unuturlarsa, yine birşey deme, ama bundan sonra doğum günlerine katılma, para toplanıyorsa verme.

  • inheritance  (01.08.15 22:15:38)
tüh ya diye birkaç kere bahsetmeniz itici gelmiş olabilir.

  • rivulet  (01.08.15 22:24:09)
Yok rivulet iticilik değil. Ben doğum günüm yaza denk gelio okullar tatil oluyo diye hiç kutlayamadım okulda ne güzel iş yerimde kutlicaz demiştim. Hatta arkadaşlar merak ettiler ramazana denk gelirse çok güleriz diye. Onlarla takvimden bakmıştık merak edip. Pazar gününü görünce de ben çok gülmüştüm yok artık diye.

  • umutsuzevjınıkı  (01.08.15 22:31:56)
bende şirkette 1 yılda çok hızlı yükselip yönetim katında bir masada çalışmaya başladım. benim doğum günümde unutuldu. çok sallamamak lazım. astı üstü bir mum üflüyorsun. toplasan 5 dk sürer zaten. salla gitsin.

  • zam sampiyonu domates  (02.08.15 00:07:01)
pazartesi bi gidin görün o zaman :) size sürpriz olsun diye bahsiniz geçmemiştir.

  • rivulet  (02.08.15 02:12:51)
noldu? kutladılar mı?

  • inheritance  (03.08.15 17:10:00)
kutlamadılarsa hepsine birer brownie hediye et bugun doğum gunum deee diyerek
utansınlar

  • losev bagiscisi  (03.08.15 17:12:32)
Hiç hatırlamadılar. Ama Burcu mumları beraber üfleyelim dedi. İkimiz aynı senenin bir gün arayla doğan çocuklarıyız diye aylar öncesinden konuşmuştuk. Bugün herkesin içinde umutsuzun dün doğum günüydü diyince insanlar da mahcup oldu.

  • umutsuzevjınıkı  (03.08.15 20:30:58)
takma boşver. benim de doğum günüm o gündü. annem babam, kuzenim ve eski sevgilim dışında kimse kutlamadı.

bunları dert etmek çok gereksiz. en azından kutlayıp onlar gibi olma. ne bileyim. öyle ekip, grup ortamlarından hep soyutlarım kendimi sanırım bu yüzden böyle düşünüyorum.
  • kupigometa  (03.08.15 20:37:46)
facebookta doğum günü bilgisi kapalı ise hatırlamazlar ki? en azından gün bilgisini paylaşacaksın ki bildirim gitsin millete hatırlasınlar :)

  • selam  (03.08.15 20:39:42)
Bugün anladım zaten iş yerinde bu tür organizasyonlarn görev bilinciyle yapıldığını, duygusal bi paylaşım olmadığını. Facebook kullanmıyorum ondandır belki

  • umutsuzevjınıkı  (03.08.15 20:49:18)