toefl hakkinda

Daha once ieltse girmis biri olarak bu sefer toefla giricem fakat tek tereddütüm ben reading yaparken baska birinin speaking yapiyor olmasi. Cok mu dikkat dagitici oluyor? Ya da verdikleri kulakligi takinca az da olsa o sesi azaltmada etkisi olur mu?Ve herkes ayni sirayla mi cozuyor bolumleri? Bilenler cevap yazarsa cok sevinirim.

4 sene önce girmiştim, hatırladığım kadarıyla herkes aşağı yukarı aynı zamanda başlamıştı speaking'e.
verilen kulaklık oldukça ağırdı ve sesi biraz azaltmıştı. yine de durup dinlersen başkalarının söylediklerini duyabilirsin tabii.

sınav sırasında soruyu okumak, cevabını hazırlamak ve konuşmak için belli süreler olduğu için ister istemez kendi sınavına dikkat vermek zorundasın. o an konsantrasyon seviyesi yüksek oluyor ve diğer konuşmaları duysan da takmıyorsun.
  • lily briscoe  (01.08.15 16:54:30)
Oyle bir durum var. Once bitiren, speaking'e de once basliyor. Kulakligin olmasi ve zaten butun dikkatini ekrana veriyor olman buyuk olcde yok sayiyor zaten sesi. Beni rahatsiz etmemisti sahsen.

  • sAINT  (01.08.15 16:55:29)
benim girdigim yerde ses engelleyici kulakliklar vardi. hicbir sey duyulmuyor disaridaki.

  • bohr atom modeli  (01.08.15 17:43:07)
Merhaba sinav reading ile basliyor ve listening ile devam ediyor. Ardindan 10 dk ara oluyor sonrasinda herkes ayni anda speaking yapiyor. Eger biri 180 dolari bos yere vermisse evet reading ve listening sorularini sikar ve tek basina diger kisiler reading cozerken speaking yapar. Ama bence kimse o kadar parayi verip sadece speaking puani alip cikmaz. TOEFL'a sabah girdim cevaplari sallamadan kimse speaking'e digerleri henuz reading yaparken baslayamaz.

  • Traveller  (02.08.15 03:40:13)