Netbook - Asus mu Samsung mu?

Asus EEE PC 1008HA N280 - www.gold.com.tr

Samsung NP-NC 10 - www.gold.com.tr

İkisi arasında kaldık. Hangisini almalı? Gönlüm pil ömründen dolayı Samsung'dan yana ama...

ramlerin frekansi ve 6 hz'lik fark performans acisindan cok fark ettirir mi bilmiyorum ama ben de samsung'tan yana kullanayim oyumu. en dusuk ekran isiginda 7-8 saat gittigi oluyormus.

  • osuruklu  (21.09.09 22:52:17)
Ah şu deniz kabuğundan esinlenilmiş tasarım ne kadar rağbet gördü öyle :)

Samsung diyorum.
  • Struttin  (21.09.09 23:00:40)
şimdi burda ciddi handikap var. asus 1024x768 çözünürlük diyor ama ekran 10". bu da demek ki klavye mecbur küçülecek + 3 cell pil 6 saat gitmez. gelelim kullandığım nc10'un handikabına. ekran 10.2" inç, klavye rahat ama çözünürlük 1024x600. kullanmayan bu 600 ün nasıl bir dert olduğunu bilemez cidden. 1. si çoğu oyunda el mahkum 800x600 kullanacaksın. 2. si kimi programlarda kutular ekran dışına taşacak ve mecbur kaydırmalı 1024x768'e geçeceksin işin düştükçe.

şimdi bu 600 olayı canımı sıkmaz dersen samsung'u seç yok ağa ben kıllandım dersen 11.6" netbook'lar var. elindeki paranın üstüne 50,100 bi şey koyup 11.6" lere bakmakta fayda var.

ha illa bu ikisinden birini seç dersen nc10 derim klavyede daha rahat edeceğin için + 5-6 saat rahat görürsün.

edit: ya baktım da boyutuna asus'un enler aynı. almadan önce bi git gör klavyeyi rahat edebilcen mi ona bak.
  • emrag  (21.09.09 23:03:42 ~ 23:07:11)
aynı ikilem bende de vardı.bugün gittim yerinde gördüm. samgung'un klavyesi harbi çok küçük, ince parmaklı olmama rağmen yazarken zorlandım.bir süre kararsız kaldıktan sonra ulen almışken 11.6 inc olsun didim ve asus 1101HA aldım. iyi ki de almışım tavsiye ederim..

www.blogcan.org
  • oilfree  (22.09.09 00:17:04 ~ 00:23:13)