[]

YGS

Şuan sınava girmeme 1 seneden az bir süre var(230 gün) ve ben 420 civarında ve tahmini 18-15 bin arasındayım ilk 5 bin için ne yapmalıyım nasıl çalışmalıyım.
 
Puanı takmamalısın. 410 yapıp 6 bininci oldum bu sene ygsde (sözelde). Ygsde ilk 5 bin için önce sakin olmalısın. Dalga geçmiyorum benden çok daha iyi arkadaşlarım Türkçe sorularını görünce telaş yapıp oradan bitirdiler kendilerini.

Sonra da zamanı iyi kullanmalısın. Bu da çok önemli. Sozelciysen mesela, matematikte 1 soru çözeceğin surede fenden 3 soru çözebiliyorsun bazen. Türkçe sosyalde de bi soruyla 1 dk uğraştıktan sonra çözemediysen daha sonra geri dönüp çözmek daha iyi olabilir. Matematikte de geçerli bu.

Ve evet ilk 5 bin istiyorsan sözelciyim sayısalcıyım muhabbetini bırakıp 160 soruyu da çözmeye çalış.

Mesela turkçeden 36-37 net yaparken matematikten 29-30 yapıyorsan matematik çalışmalarına ağırlık ver. Butun derslerden 34-35 net yapabilirsen baya iyi olur diye tahmin ediyorum.
  • reavelyn  (01.08.15 13:13:43) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.