rahat olmak istiyorum; ne iş yapabilirim?

sahilde sabahlara kadar arkadaşlarımla çiğdem çitlemeyi özledim
sabahlara kadar basketbol oynamayı özledim
sevgilimle koy koy gezebilmeyi özledim

ama allahın belası iş hayatına giriş -staj- bunların hiçbirine müsade etmiyor.
bu boktan profesyonelliğe içim hiç ısınmadı hiç...

ne iş yapabilirim ben?

not: kalifiyeyim, odtü işletme+2 dil ama rutinden, boş evrak işlerinden nefret ediyorum.

edit: beyler kendimi anlatamadım sanırım
sabah 8.30-akşam 17.30 rutininde 9 saat
istanbul trafiğinde 2 saat
uyku için 8 saat harcayıp
kalan 5 saatte yaşam faaliyetlerimi sürdürüp mutsuz stresli sağlıksız birisi olmak,
kravat bağlayıp her gün traş olmak
ömrüm boyunca görüp görebileceğim kalan 90 aylık yaz günlerini
yıllık izin münasebetiyle 15 aya indirmek
masa başında benim olmayan şirket için ömür çürütüp ömür ortalaması aylık 6 bin lira kazanmak

bana abes geliyor.

belki hastayım, belki hormonal bozukluğum var, belki ailemde kaç kişiyi kanserden kaybettim. niye insanları önyargılarınızla yargılıyorsunuz. sözde hepiniz iyilik meleğisiniz.

verdiklerim aldıklarımdan çok daha azmış gibi hissediyorum.
öyle olacakmış gibi.

neyi anlamıyorsunuz...
bunun odtülü olmakla ilgisi nedir...

Yanlış anladınız ben çalışmak istemiyorum demedim.
Sadece kendime daha fazla zaman ayırabileceğim, kasıntı mesai saatleri, kasıntı plaza ortamı içermeyen işleri sordum. 4 yıllık süreçte sadece Garanti Leasing de çalıştım ve hiç sevmedim ortamı. Bu sebebten ufkumu açmanızı istedim siz daha da daralttınız. Ben de biliyorum herhalde kinikler gibi yaşamasını mesele minimum hırs maksimum mutluluk değil.

oyle bi is bulursan bize de soyle. mina koyim dalga gecer gibi soruya bak. bi de odtu mezunu. sizin gibileri gorunce parasizliktan okuyamadigim sisteme lanetler yagdiriyorum.

  • mayeskuel  (01.08.15 00:32:36 ~ 01:05:36)
hurdacılık yap. geze geze çalışırsın, istediğin saatler arasında, istediğin kadar çalışırsın. "aa ben öyle çöpleri karıştıramam" diyorsan da hiç böyle sorular sorma.

  • dafaiss  (01.08.15 00:34:56)
Broşür dağıt, anketorluk yap, geze geze tam senlik.
Önceden hocalarım "üniversiteler haketmeyen nice odunlarla dolu bi bilseniz..." derdi, haklıymış adamlar.

  • büyük engizisyoncu  (01.08.15 00:38:11)
sahilde çekirdek sat. arada kendin de çitle.

  • atesikus  (01.08.15 01:06:31 ~ 01:06:52)
uh kıskançlık level +300 olmuş burda

5 yıla istediğin hayata kavuşursun biraz. kalifiye adamsın, iş hayatını öğrenince biraz da yükselince ayarlarsın
  • mhmtt  (01.08.15 01:27:28)
#mayeskuel, insanların tercihlerine saygı duymayı öğren.

#mhmtt, abi insanlar sürekli tecrübeyle birlikte sorumlulukların da stresin de arttığını söylüyor. bu da beni ürkütüyor.
  • losev bagiscisi  (01.08.15 01:47:28 ~ 01:57:07)
@losev doğrudur stres de sorumluluk da artar ama zaman tasarrufu da artar. daha verimli kullanabilirsin zamanını, zaman tanı biraz derim.

  • mhmtt  (01.08.15 02:04:01)
devlet memuru ol. tamam bu dediklerinin hepsini amına koya koya yapamıyorsun ama vakit bol oluyor yani. özel sektördeki gibi mesainin yorucu bir tarafı da pek olmadığından gün sonunda sosyal ihtiyaçların için hala enerjin kalıyor. haftasonu vs.'de cabası.

ha unutmadan siz gençlerin enerjisine çok özeniyorum lan. ben 18 yaşındayken de bi yatak bulsam da yatsam diye yer arardım :)
  • syozkn  (01.08.15 02:19:57)
öyle patron varsa getirin de beraber :D

  • tekilasisesi  (01.08.15 02:27:46)
"not: kalifiyeyim, odtü işletme+2 dil"

bunun yazıldığı başka duyurular da gördüm. acaba?
  • scent of a pastrami  (01.08.15 03:03:14)
Odtü mezunu adamsın lan ne sahili amk?

  • gunde 3 litre kola icen adam  (01.08.15 03:43:05)
yapmayın ya hu konu nerelere geldi gözünüzü sevim.

  • losev bagiscisi  (01.08.15 06:32:00 ~ 06:53:19)
Ergenlik sancisi bunlar. Gecer zamanla.

  • japon askeri  (01.08.15 09:48:07)
hayat piyangosunun vurmasını bekleyeceksin o zaman. yani öyle bir fırsat gelecek ki bir kaç yılda paranın mına koyup uzun süre daha basit işler yapabilesin.ne zaman piyango vurur bilinmez. kimine 25 yaşında kimine 45... ama sen piyango vurmayacakmış gibi çalışacaksın mecburen.

yok bunu istemiyorum diyorsan hayatını basitleştireceksin mümkün oldukça. önce akıllı telefonundan kurtulacaksın. gideceksin bir kasabaya yerleşeceksin. uzaktan çevirmenlik, özel ders vs. yapmaya başlayacaksın. gelecek korkusundan kendini arındıracaksın. emekli olunca ne bok yiycem diye düşünmeyeceksin. şu festivale gidemedim, uzun zamandır yurt dışına çıkamadım demeyeceksin. bunları düşünürsen mutsuz olacaksın...

ne iş yapabilirimden önce bunları düşün... yani her şeyin bir bedeli var. bu bedeli ödemeye razıysan başla hemen.
  • merhum  (01.08.15 11:04:22 ~ 11:06:37)
Yanlış anladınız ben çalışmak istemiyorum demedim.
Sadece kendime daha fazla zaman ayırabileceğim, kasıntı mesai saatleri, kasıntı plaza ortamı içermeyen işleri sordum. 4 yıllık süreçte sadece Garanti Leasing de çalıştım ve hiç sevmedim ortamı. Bu sebebten ufkumu açmanızı istedim siz daha da daralttınız. Ben de biliyorum herhalde kinikler gibi yaşamasını mesele minimum hırs maksimum mutluluk değil.

  • losev bagiscisi  (01.08.15 20:36:36)
haci o zaman bu aciklamalari ve detaylari bastan vereceksin. vermezsen ilk mesajindaki gibi simarik ve bencil intibasi vermis olursun. herkes senin istediklerini yapmak ister. ama sen direkt bunu bunu istiyorum, kime muracat edeyim? basitliginde olaya yaklasmissin.

  • mayeskuel  (02.08.15 10:41:34)