bir işe başvurdum ki

Sorma gitsin. Adamlar ilanda istemedikleri şey yok deneyim askerlik vs ama ben yeni mezunum. Başvurduğunu bile unutmuştum bugün aradılar gelin görüşelim diye. Şimdi tekrar baktım da 5 yıl deneyim istemişler adamlar. Yarın beni karşılarına alıp dalga gecmesinler "lan sen hangi kafayla başvurdum buna" diye..... var mı aramızda istenilen deneyimi sağlamadığı halde ise giren

her şartı sağlamana gerek yok, her ilana başvuran hayvanları uzak tutmak için biraz yüksekten atıyor iş sahipleri de. zaten kariyer.net'te açılan ilanlara 1000 kişiden fazla başvurular oluyor şartlar biraz esneyince.

  • benim adim kerim hepinizi severim  (30.07.15 22:19:45)
git görüş derim. ne kaybedersin ki. en kötü kibarca "şuan mevcut iş yükünü göze alacak olursak başvurunuzu malesef ki olumsuz değerlendireceğiz" falan derler. eğer o söylediğin gibi bir durum olursa da sen de dersin ki "lan sizin insan kaynakları uzmanınız beni hangi kafa ile buraya getirmiş siz ilk önce kendinize bakın. zaten böyle bir yerde ben çalışmam." deyip şeklini koyup, kapıyı vurup çıkarsın. işten işe değişen bir durum olduğu için buradan kim ne cevap verse boş anlayacağın.

  • greenshadow  (30.07.15 22:39:17)
senle kafa bulurlarsa sende onlarla kafa bul bence. zaten senle kafa bulmaya başlarlarsa işi alamayacağını anlarsın ondan sonrasını siktiredersin sende onlarla kafa bul.

ayrıca bence böyle bir şeyi düşünmeyle bile 1-0 yenik başlıyorsun ben söyleyim. nereye başvurdun bilmiyorum ama çoğu şirketin patronu, çalışanlarından daha deneyimsiz ben söyleyim. üstün olan tarafı karşı taraf olarak görme.

not: tabii ki bu dediklerimi işi alamayacağını anlarsan yap :) yoksa iş imkanını kaçırma.
  • yamuklu sucurta  (30.07.15 22:42:08)
onlar sana "hangi kafayla basvurdun?" derse sen de "niye cagirdiniz ozaman?" dersin.

bu yuzden oyle bisey soramazlar, isin olmama ihtimali yuksek ama sen de beklentisiz git, hem oyle olunca daha rahat takiliyosun gorusmede, beklediginden iyi geciyor.
  • ocaan  (31.07.15 00:25:20)
"lan sen hangi kafayla başvurdun buna" demezler de o işten hayır gelmez, şimdiden söyleyeyim. kesin çok saçma sapan bir iş ya da iş yeridir.

  • devilred  (31.07.15 00:28:37)
nasıl geçerse geçsin sonunda birşey öğrenmiş olacaksın merak etme, kesinlikle git görüş :)

  • imnotsureabout  (31.07.15 11:49:12)