ferikoy u nasil bilirsiniz?

Ferikoy ortanca sokak, stadin orasi diye geciyormus arkadaslar nasil bi yerdir? Tek basima kalacagim, aksamlari bazen ozel dersim oluyor eve gelmem saat 10 u buluyor, burada kadin basima o saatte eve gelebilir miyim? Yasanabilir bir yer mi? Boyle duyurular artabilir, ev ariyorum, bazi yerleri hic bilmiyorum, sorabilirim, kusura bakmayin.

Bir de bugun bir arkadasimin dogum gunu, kotu birgun gecirmis, ne yapabilirim morali duzelsin diye, disari cikarayim diyorum ama nereye gidelim, ne yiyelim fikir verir misiniz?

tahmin ettiğim yerse hiçbi şey olmaz oralarda. gecenin 12'sinde yabancısı olarak gittiğim çok oldu oralara, başıma tek bir şey gelmedi.

not: bunları dedim ama tehlikeye atmış olmam umarım :/
  • devilred  (29.07.15 19:55:56)
feriköy'e yakın bir yerde oturuyorum, osmanbey/pangaltı'nda. ben de bir kadın olarak söyleyebilirim ki, ben buraları seviyorum. ulaşım rahat. eve gelebilirsin rahat bir şekilde. feriköyü çok iyi bilmiyorum ama bu taraf güzel yerler, onu söyleyebilirim.

  • dasher  (29.07.15 20:10:09)
ferikoy, gulbag, gultepe gibi yerler merkezi yerlerin hemen arkasindaki biraz tekin olmayan ama kiralari uygun yerlerdir. simdi cikip besiktas gibi "mis gibi bee geceleri rahat rahat yururum esnafi da tontistir oranin" diyemez muhtemelen kimse bu semtler hakkinda. ama gulbag'da yasadim mesela 1 sene, kotu olay yasamadim. ha ama sokakta elinde silahla kosarak birini kovalayan birini gordum mu, gordum. mahallende muhtemelen torbaci da vardir bikac tane. dogrudan seni etkiler mi bunlar biraz sans isi.
metrodan yurumek uzuyor bazen, yoruluyorsun bi de.

  • hjarteblod  (29.07.15 20:22:51 ~ 20:23:40)