Elektronik cihazlar 10 dk içinde çöktü

Arkadaşlar az önce yaşadığım şeyleri tek tek yazacağım. Aralarında bir bağlantı kurabilen iki kelime yazsın kafayı yedim.

1- notebook da fenerin maçını izlemek için ekşideki linklerden birini açtım. Sonra RGB kablo ile tv ye aktardım. Notebook ekranında ne görüyorsam tv de de aynı şeyi görmem gerekirken notebook maç yayınına devam etti ama tv ye troll kafa geldi. Troll kafa hani şu gülen salak bi çizim. Neyse troll kafa çıktı tv kumandası sehpa üzerinde duruyorken bir anda lg smart a bağlandı youtube uygulamasını açıp +18 bir video ekranda belirdi. Bu arada notebook üzerinde maç yayını da devam ediyor. Hayretler içindeyken tv deki çıkış tuşuna bastıkça yeniden youtube uygulaması açılıyor ve aynı video. Son olarak tv yi kapattım.
2- tv yi kapatınca notebookdan trrr trrr sesler gelmeye başladı. Kalkıp noluyo olm diyene kadar notebook mavi ekranı verdi. Haydaa dedim bastım tuşuna no device diyor. Aha dedim kaput.
3- tv yi fabrika ayarlarına çevirdim. Aradan 5 dk geçti digiturk ekrana uyarı verdi. 5:00 dk sonra otomatik olarak stand by konumuna gelecek iptal etmek için ok tuşuna basın. Ulan bizde digiturk receiverı bazen 3 gün bile kapanmaz gece gündüz açıktır. Tv kapatılıp yatılır.

Bu 3 cihaz arasındaki bağlantıları yazıyorum.

Notebook ---> RGB kablo ---> TV
TV ---> hdmi kablo ---> Digiturk

Az önce ablam geldi banyodaki saç kremi yere düşmüş ve içindekiler akmış. Söylediğine göre o kremin kapağını açmak oldukça zormuş.

Noluyor olm bu evde?

tahminim o maç izlemek için verilen linklerdeki bir virüs troll kafa dediğin şey de kanıtı. tv de internere bağlıysa.. digitürk de tv ile bağlantılı. tv yi fabrika ayarlarına döndürünce digitürk de öyle bir şey yapayım demiş. ablayı bilemicem :D

  • mr fusion  (28.07.15 22:31:11)