[]

Arsa/Gayrimenkul işlerinden anlayanlar bi yorum pls ltf tşk

Şimdi sadece kira geliriyle geçinen insan başlığını görünce aklıma geldi.

Dünya malıyla hiiç alakası olmayan bir anne babamız var başımızdan eksik olmasınlar :) Hasbelkader 13 yıl öncesinde Hadımköy'den (Alkent 2000'e yakın) alınmış bir arsa var ama vergilerini düzenli ödeme dışında pek alakadar değil bizimkiler, "zaten bizim gözümüz yok, iki çocuğumuzun o" diyorlar.

En son önünden yok yol geçecekmiş, yol olayı netleşmeden site vs yapılamazmış, yok Hadımköy Arnavutköy'e bağlanmış, yeni belediyeye dosyalar geçiyormuş vs olaylar olaylar. Bu bölgeyi parsel parsel satan emlakçında son gittiklerinde öğrenmişlerdi, 3-4 sene olmuştur durumda da bir değişiklik yok. Adam bekletin burayı satmayın daha değerlenecek demiş. (Bunu 10 yıl önce de demişti:S

Sonuç: zamanında arsa yerine ev alınsaydı senelerdir kira alıyor olurduk ya da İstanbul da ev sahibi olup maaşın yarısını yıllardır kiraya (havaya) veriyor olmazdık. sıfıra sıfır elde var sıfır.

Arsa 500 m2 civarında, bu devlet işleri ne olacak nezaman neticelenir de birileri site yapmaya karar verir de o site ne zamana biter de bize ne düşer?

Kör şeytan sat kafan rahat etsin diyor, haklı mı şeytan? Biz ne zaman o başlıktaki insan olabilicez :(

 
500 metrekare baya ufakmış. imarı var mıı arsanın?
emsali ne?
emsali eğer 1 bile olsa oraya anca 2 tane villa sığar ya da 5 daire falan. site olmaz o kadarcık yere. pek değerli olacağını sanmıyorum.
  • sta  (28.07.15 20:28:25) 
@sta; alındığında çocuktum, sonra da emlakçıyla görüşemedim, çok detaylı bilgim yok o sebeple. ama alınırken bu emlakçının alkent 2000'in yakınındaki geniş araziyi parça parça sattığını biliyorum. zaten bu alanın site olması o zamandan planlanan bir şey, dolayısıyla kaç kata izin var şu an bilmiyorum ama bir sordurmaya çalışırım. birkaç dönüm yanyana alanlar varmış, bizimkiler de 500 m2 ama on sıralarda bir yer almışlar. arsanın imarı var.


  • su olsam ates olsam  (28.07.15 20:44:17) 
Kardeşim dayım mutahit kat karşılığı daire yapıp satıyor dusunurseniz bana özelden yaz konusuruz


  • Bysb  (28.07.15 22:39:36) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.