PKK hakkında

PKK hakkında bir takım sorular var aklımda.

ezilen ulusun başkaldırması dünyada ilk kez görülen bir şey değil. avrupada da oldu her yerde de oldu/oluyor. olay başkaldırmak, savaşmak, silahlanmak vs. değil.

peki kafama takılan olay ne?

nitelik.

eminim ki dünyanın her yerinde başkaldırmış ve kendini ilerici olarak tanımlayan insanlarla oturup adamakıllı konuşabilirsin. nitelikli bir tartışma içerisine girebilirsin. bununla bağlantılı olarak ortaya koydukları savaş da niteliklidir. yine bağlantılı olarak giyim kuşamları, hayata bakışlarıyla her şeyleriyle kendilerini belli ederler. bakarsın, düşünürsün ve dersin ki bu adam farklı ve belli ki bir sözü var hayata karşı...

şimdi gel gelelim, pkk da bunların hiçbiri yok. eylemselliğin tamamı kendilerini sıkıntıya sokacak, tutarsızlığın dibine vuran tipte olaylar. oturup iki muhabbet edelim desen, edemezsin ne bir bilgi birikimi ne kültür ne başka bir bok. iki lafı bir araya getiremez ama sosyalistim devrimciyim der. kendini devrimci demokrat olarak tanımlar sik kafası. bütün bu saçmalığı bi yana bırakıp talebin ne diye sorsan ona da yanıt veremez, kem küm, bağımsız kürdistan mı? ı-ıh, konfederasyon mu? cıııkss, federasyon mu?, ı-ııııhh ne lan peki? demokratik özerlik gibin böylee cınıım. sayın öcalan demokratik özerlik apo önderlik. önderlik apo sayın öcalan önderlik apo. oooovv böyle patlar gider durum...

daha önce de dediğim gibi hayata karşı duruşu olan adamın tipinden bakışından bunu anlarsın. yok abi bunlarda böyle bi şey de yok.

şimdi mahir çayan neydi 60'lı 70'li yıllarda. bu ülkede silahlı mücadelenin kralını başlatmadı mı? şimdi o da silahlı mücadele bu da silahlı mücadele.

arada bu denli fark varsa ortada çok büyük bir sorun var demektir.

nitelik yoksa niceliğin bir önemi yoktur abi. binlerce savaşçıları varmış da gerilla savaşıyla bölgede yerel kazanımlar elde edeceklermiş de bilmem ne!

ezberlemişler bir pekeke, anadil, önderlik, demokratik özerlik, ezberden yaşıyorlar.

tıpkı karşıtları türk faşistleri gibi; bölünmez bütünlük, yüce türk milleti, bölücülük.

ezberden yaşayan adam bana ilericiyim demesin abi.

lan her şeyi bırak! ÖNDERLİK nedir lan?

neden böylesiniz olum?
aranızda pkk lı varsa lütfen delikanlı gibi cevaplasın.
kafamızda soru işareti kalmasın.

tr.wikipedia.org

o çok beğendiğiniz mahir çayanın öldüğü olayda mahir çayan'ın yanındakilerden yalnızca ertuğrul kürkçü sağ kurtulmuştur kendisi şu anda hdp izmir milletvekilliğini yapmaktadır.
terörist teröristtir mahir çayanı falan gözünüzde çok büyütmeyin.
mahir çayan sağ olsaydı pkk yada dhkpc de etkili bir isim olurdu büyük ihtimalle
  • eksimeksi  (28.07.15 20:14:58 ~ 20:25:26)
Kaç tane PKKlıyla konuşma şansı buldun merak ettim. Böyle çok görmüş geçirmiş gibi genellemeler falan. Sanırsın ikametgah Kandil.

O kadar militan tip tanırım, bi tane PKKlı arkadaşım olmadı lan.. Ha ama sen HDPlilere PKKlı diyorsan o ayrı.
  • lcha  (28.07.15 20:19:18)
Çünkü pkk ortadogu terör örgütü. Isid ve hamas gibi. Tek farki islam temelli olmamasi.

  • dafuq  (28.07.15 20:26:02)
ertuğrul kürkçü devrimciliği bıraktığını ilan edeli çok uzun zaman oluyor.

mahir çayan'la birlikte silahlı mücadele içindeyken legalistler hakkında ne düşünüyordu acaba?

burada bahsettiğim genç insanlardır. genç militan ya da gerilla ya da terörist adına her diyorsanız.

mahir çayan sağ olsa emin ol feodalistlerle asla bir araya gelmezdi.

fakat mahir çayan sağ olsa varsayımı bile hatalı. sağ olabilecek bir politik tavrı yoktu. canını ortaya koydu ve öldü.

zaten önemli olan birilerini gözde büyütmek değil, doğru mücadeleyi sürdürebilmek.

gericilik, aşiret ve genel olarak feodalizm bokuna batmış bir akımı öyle değilmiş gibi göstermek anadolunun geleceği açısından çok tehlikeli.
  • kosun lan mevzu var  (28.07.15 20:28:52)
güzel kardeşim sen benden iyi bilirsin ama mahir çayan ın hayatını güzelce oku
pkklı gençlerin görüşleriyle bi karşılaştır.

ha bu arada konudan bağımsız ama karşındaki insanı tipine ,bakışına, üstüne başına göre yargılama bence.
  • eksimeksi  (28.07.15 21:06:40)
insanı tipine bakışına hayata karşı tavrına göre yargılarım.

ama hemen yargılamam, önce bir fırsat tanır, dinlerim. baktım olmuyor çıkan sonucu ortaya koyarım.

aslında hata bende. pkk gibi dandikoş bi yapılanmayla aynı paragrafta mahir çayan'ın adını andım. benim mallığım.
  • kosun lan mevzu var  (28.07.15 21:09:40)
arkadaşım anlatamıyorum sanırım? adamlar hem anlamda tipsiz ve çapsız:

tane tane anlatayım.

yanlışlar
belediye otobüslerine saldırı
pasif askerlere saldırı
mayın kullanmak

daha sayarım ama saymama gerek yok

beklentiler:
belediyeyi işgal etmek
üst düzey komutan kadrosunun kaçırılması/rehin alınması
delikanlı gibi sınıf savaşı

şimdi diyeceksiniz ki lan bunu nası yapsınlar.

yapacaklar arkadaşım.

ilericilik bunu gerektirir. yapacaksın enini sonunu düşünmeden.

kaltak gibi belediye otobüsü yakmak nedir lan?
mayın döşemek ne? coluk cocuk basarsa vicdanın rahat olacak mı? gerçi feodalizmde insanın değeri nedir ki değil mi?
sıradan askerleri pasif konumda öldürmek ne demek? bakıyon rütbelere en fazla yüzbaşı binbaşı hatta cogunluk sıradan er ve uzman çavuş.

şimdi ben açıkça söylüyorum.

savaşmak GÖT ister.

o göt yoksa bu işlere hiç girmeyeceksin. madara olursun.
  • kosun lan mevzu var  (28.07.15 21:39:34)
ben doğu feodal batı kapital demedim. asla demem.

batı da feodal

tr feodaldir.

tr feodal olmasa 1950 den bu yana yüzde 50 lik sağ seçmen tabir edilen kitle olmazdı zaten.

tr feodal bi ülkedir. kapitalizme geçememiştir.

tr nin feodal olması tr içindeki illegal örgütlerin bu batağa saplanması demek mi oluyor?

o zaman iranda şeriatçı olacaksın? başka bi ülkede başka bi şey olacaksın?

bu mu sizin tutarlı ve sağlam ideolojik temeliniz?

bazı konular halka rağmen devam eder. sen legal kanada iki tane oy topluycam diye aşiretlerle bir olursan REZİL olursun.

bu arada lafım sizlere değil.

pekeke denen dandiklere.
  • kosun lan mevzu var  (28.07.15 21:50:12)
şimdi bir takım pıtırcık insanlar pkk'ya hiç haketmediği şekilde sosyalist, devrimci, tearik altyapısı olan bir örgüt muamelesi yapıyor. soruyu soran arkadaş tip, kılık kıyafet konusunda haklı.
bkz: birand'ın öcalan röportajı

  • optum kib bye  (28.07.15 21:58:41)
İnanamiyorum adam yazdiklarini silip gitmis ya!

  • kosun lan mevzu var  (29.07.15 09:49:02)
bu durumlara açıklık getirecek delikanlı bir pkk lı yok mu?

  • kosun lan mevzu var  (30.07.15 18:34:15)