ruslar amerika'yı nasıl keşfetmedi?

bering'den yüzerek geçersin karşıya ya. hiç mi haberlerii yokmuş karşı kıyıdan daha önce. karşıda ne olduğunu düşünüyorlarmış?

sıcak denizlere inmeyi tasarlamaktan vakit bulamamışlar.

  • zgrydn  (26.07.15 21:20:33)
(avrupa'dan gocen) amerikalilar bile amerika'yi tam anlamiyla 200 yil sonra kesfedebildiler.
en.wikipedia.org

amerika kitasi sandigindan cok cok daha buyuk ve kitanin ulasilabilir bir yer olmasi cok zaman aldi.
  • goo.gl  (26.07.15 21:29:13)
Kamcatka bolgesi(bogazin rus tarafi) 1600'lerin sonlarinda kesfediliyor ruslar tarafindan. Oraya yerlesim de 1700'lerde gerceklesiyor. Daha sonra 1700'lerin sonlarinda rus kasifler alaska'ya cikiyor ancak abd'ye 1800'lerde satiyorlar. Cunku kesfetmenin yani sira oralara yerlesmek de lazim. Cunku ingilizlerin isgaline ugrama ihtimali dogmustu. Ancak rusya, asya yakasina bile tam anlamiyla yerlesememisti.

Telefonda oldugumdan tarihleri arastirip isabetli veremedim. Ama arastirabilirsin.
  • protector  (26.07.15 21:43:50)