Ağırlık çalışmasından Önce mi sonra mı ip atlamalıyım?

Kardiyo niyetine ip atlamayı düşünüyorum. Önce mi daha iyi olur sonra mı? Nedenini de yazarsanız sevinirim.

önce atlarsan çok yorulursun ve ağırlık için enerjin kalmayabilir. sonra atlarsan atlayamayabilirsin kasların kasıldığı için. seçim senin.

  • yazar yazmaz yazan yazar  (26.07.15 13:34:39)
Sonra atla. Bacak çalıştığın gün belki sıkıntı yaşarsın ama onun dışında sorun olmaz. Önce atarsan tam performansla ağırlık kaldiramazsin

  • blues guitar forever  (26.07.15 13:42:19)
sonra calisman daha efektif olur.

  • gencliginde metalci dovmus hikmet amca  (26.07.15 13:42:52)
Önce olması lazım diye biliyorum. En azından bir 5-10 dakika kardiyo olması için yapıyorum ben sonraki hareketlere geçmeden evvel.

arnold arkadaşa danışırsan daha iyi olabilir.
  • sevgikusunkanadinda  (26.07.15 13:52:04)
Kardiyo amaçlıysa haftada iki defa, antrenmandan sonra 20-25 dakika yeterli. Ağır bacak antrenmanından sonra yapma sakın. Burada ölümden dönen biri vardı.

  • Simrug  (26.07.15 14:43:14 ~ 14:46:34)
Antrenman öncesi ısınma için yapılabilir, fakat ben ağırlık çalışması için ısınmayı, ilk setteki nispeten daha düşük tekrarla yapılan çalışmayı daha uygun buluyorum. O nedenle haftada birkaç gün antrenman sonuna ekleyebilirsin. Fakat şunu da söyleyeyim: Kardiyo ile kazanacağın her şeyi, ağırlık çalışması ile daha efektif ve zararsız bir şekilde kazanabilirsin.

  • angelus  (26.07.15 14:49:01)