işid nereleri bombalar

Az tahmin edebilir misiniz ? İstanbulda 5 yerde bomba patlayacak

-Taksim olabilir

twitter.com bunlarda işidci twitter buralardan tehdit ediyolar.

Ankara'da seçebildiğim bir yer yok. Hepsi aynı güvenliksizlikte ve kalabalıkta.

  • gunde 3 litre kola icen adam  (24.07.15 23:35:13)
töröriklerin bombalama şablonlarını oturup incelemedim ama bana öyle geliyor ki "burada bomba patlatılır, çok kalabalık" denen yerlerde patlatmıyorlar. çünkü oralarda güvenlik önlemleri de aynı şekilde sıkı oluyor. ne bileyim istiklal caddesi veya kadıköy boğa'da değil de bir semt pazarında veya okul çıkışında bomba patlama ihtimali bana kalırsa daha yüksek.

istihbarat teşkilatımızın durumu düşünüldüğünde, ben ışid isterse bu bombaları çok rahat patlatır diye tahmin ediyorum. umarım yanılırım.
  • der meister  (24.07.15 23:39:00)
Öyle bir şey olacaksa da doğuda yaparlar sanıyorum saldırıları.

  • scent of a pastrami  (24.07.15 23:39:21)
5'ten 3'ü istanbulda patlar
1 ankara belki
1 de g.doğuda antep-adana mesela
  • cekilmis gayfe  (25.07.15 01:08:57)
metro, metrobüs gibi yerleri.

  • losev bagiscisi  (25.07.15 01:25:44)
Yahu bir bombanin tesir miktari zaten bellidir. Ha taksimde patlatmissin, ha kalabalik esenler pazarinda, yine olen sayisi asagi yukari ayni olur.

Bu durumda guvenlik onlemlerinin gorece zayif oldugu yerleri secebilirler.

Ama turizmi etkileyip yurtdisina da gözdağı vermek isterlerse bu sultanahmet gibi yerler olur.

Mumkun oldugunca kalabalik noktalardan ve toplu tasima noktalarindan uzak durun.
  • inaniyorsun bari saygi duy  (25.07.15 01:40:17)
bu bombalar patlayacak kesin bilgi mi? bence tedirginlige sokulmamali insanlar.

  • bonaparte  (25.07.15 01:49:27 ~ 01:49:48)
la olm şeytana akıl vermeyin, niye böyle tahminler yapıyorsunuz.

  • selam  (25.07.15 01:58:15)
twitter hesaplarından söylenene göre turizm ve buna bağlı olarak ekonomiyi vurmak istiyorlar. dolayısıyla turistik yerler diyeceğim de aslında fark etmez hani, bu tehdit bile tek başına yeterli aslında. açık açık ışid'in saldıracağını açıkladığı bir ülkede turizm epey yara alır sanki.

  • soso  (25.07.15 02:02:12 ~ 02:02:51)
Direk akla gelecek yerleri seçmezler. Mesela taksim direk aklına gelmiş, ışid'in de geliyordur belki ancak bunu mit de emniyet de düşünür ve önlemini alır.

Aşırı bir korkuya kapılmayın, terörün amacına ulaşmasına izin vermeyin.

Yapmanız gereken tek şey, kendinizi rahat hissetmediğiniz, bir şeyler olacak gibi hissettiğiniz yerlerden hemen uzaklaşın.
  • Euxinos007  (25.07.15 02:19:15)
Nasıl hissedeceğiz peki bunu? Şahsen öyle bir yeteneğim yok benim.

  • gunde 3 litre kola icen adam  (25.07.15 02:26:36)
istanbulda kolay kolay bomba patlamaz mit o kadar da tırt bir örgüt değil. İstanbulda patlaması tayyibin zararına olduğu için patlamaz doğuda patlayabilir o da tayyibin işine yarar bu arada.

  • 4Revq  (25.07.15 02:32:47)
adı istanbul diye bomba patlamayacağını sananlar var yahu. 15-20 kasım saldırılarını tyler durden mı yaptı yoksa? 5 gün arayla 2 bombalı saldırı, kolay kolay patlatıyorlarmış demek ki. istanbul diye havalara girmeyin alt tarafı bol nüfuslu kıytırık bir şehir, adı var sadece.

  • patr  (25.07.15 03:29:25)
Patlamamasının sebebinın adıyla bi alakası yok sığır sığır konuşmayın lütfen şuan hem polis hem mit bu kadar teyakkuzdayken göz açtırmazlar. 2012deki saldırıda böyle bir atmosferde gerçekleşmediği için yapılabilir ama bu kadar gergin bi atmosferde kolay kolay yaptırmazlar. Ayrıca tam da seçim öncesi İstanbul'a olacak bir saldırı AKPye oy kaybettireceği için daha da dikkate alıyorlar.

  • 4Revq  (25.07.15 03:37:30 ~ 03:38:14)
istanbulda patlamazmışş zuahzuahu
ulan ne zannediyorsunuz türkiyenin en büyük gettosu burası

aha bunlar patlatacak

www.youtube.com

EDİT : 4REVQ akepeli.
ok değilmiş öyle olduğunu iddia ediyor en azından
  • losev bagiscisi  (25.07.15 03:41:44 ~ 05:47:46)
  • 4Revq  (25.07.15 03:43:32)
tamam kanka mit-pöh-akp kral. zaten patlatamazlar da, yine de defuse kit taşırız bombayı çözeriz, boşuna cs oynamadık yıllarca.

  • patr  (25.07.15 03:53:12)
Yok Natonun en güçlü ordularından biri kral değil toyota marka arabayla dünyayı fethetmeye çalışan kafası güzel adamlar kral , hatta '' where is us air force '' diye ağlayan obamanın taşaklarını emen kürtler kral haklısın.

Edit : Eşek sevici kürdonun biri AKP'li olduğumu iddia etmiş Bu seçim CHP'ye oy verdim yeniden seçim olursa da MHP'ye vereceğim hatta bi duyuru da açmıştım oy verecek parti bulamıyorum diye ananın bi tarafından sallamadan önce araştırsaydın keşke.
  • 4Revq  (25.07.15 05:20:02 ~ 05:29:49)
bomba patlatmakla ordunun ne ilgisi var baba?
düzenli ordu hat savaşı verir satıh savaşı verir olmadı meydan savaşı verir.
biz şehir örgütlenmelerinin şehri kaosa sürükleyebileceğinden bahsediyoruz.

bkz. ışid'in uyuyan hücreleri.
  • losev bagiscisi  (25.07.15 05:49:43)