Konut Kredisi için önbaşvuru nasıl yapılıyor?

Merhabalar

Konut kredisi için önbaşvuru yapmak istiyorum kredi çıkar mı çıkmaz mı diye.

Acaba bunun için ne gerekiyor? Yani sonuçta daha ortada ev yok nasıl kredi çıkıp çıkamayacağına karar veriyorlar?

Genelde ön başvuru ile olmuyor o iş.
1) Eğer konut kredisini inşaat firmasının anlaşmalı olduğu bankadan başvurursan ve kredi çıkmazsa, firma senden aldığı peşinatı geri iade ediyor.
2) Konut kredisini gelişi güzel bir bankadan başvurursan da çıkmazsa yatırdığın peşinatı geri öderler.

Sonuç olarak ön başvuru diye bişey olmuyor diye biliyorum.
1. seçenek için evin tapusunun olmasına gerek yok. Banka ile inşaat firması aralarında halediyor.
2. seçenekte ise evin tapusu olmadan kredi vermezler zaten.
  • gkn  (24.07.15 21:02:57)
Banka kredi müşterisinde genel olarak şunlara bakar;

- KKB puanı nedir, geçmişte yaşanmış veya güncel bir ödeme güçlüğü var mı?
- hali hazırda başka kredisi var mı? varsa aylık taksidi nedir?
- kişinin düzenli bir geliri var mı, varsa aylık gelir miktarı nedir?
- uzun süredir aynı işyerinde mi çalışıyor? sgk primi asgari ücret üzerinden mi yatıyor yoksa gerçek prim mi ödeniyor?

bu soruların cevabına göre kredi çıkıp çıkmayacağını %90 olasılıkla ben bile söylerim size. onun dışında daha ortada ev yok derken neyi kastettiğinizi anlamadım, siz ev almaya niyetlisiniz fakat henüz istediğiniz evi mi bulmadınız yoksa 0'dan yeni bir projeye mi gireceksiniz?

özel mesaj atarsanız biraz daha detaylı yardımcı olabilirim.
  • guro1907  (25.07.15 00:24:36)