Duyuru yardım et, yöntem söyle bi.-Halloldu:D

3 yıldır günde en az 2-3 kere girdiğim bilgisayarımın şifresini unuttum.

Olay şöyle gelişti
İlk önce herşey gaz ve toz bulutuydu
Sonra güneş felan yaz oldu işte
Sıcaklar arttı,
Kafa gitti,
Vantilatör açıldı,
Kablosuna takıldım ve bilgisayarın da bağlı olduğu 3lü fiş yerinden çıktı.
Şimdi sanki beynimin fişini çekmişler gibi şifremi hatırlamıyorum.
İçim yanıyor duyuru
Pazartesiye teslimim var
Şifre için dandirikten bir ipucu yazmışım
Kalktım turladım az
Şimdi bir müzik açıp dinleyeceğim
Başka önerileriniz var mı?
Kahve de içtim
Belki de biraz fazla kaçırdım
Mola aldım almasına ama göğsüme büyükbaş hayvan oturmuş gibi
Kafamı dağıtamıyorum

işletim sistemin ne?
sadece dosya kurtarmak mu istiyorsun?

dosya kurtarıp, geçici işlerini yapacaksan, usb'ye slax kurup cihazı usb'den boot edebilirsin. 210 mb. tabi başka bilgisayar lazım.

www.slax.org

aşağıda da başka bir kurtarma yöntemi var. hiç ama hiç denemedim.

answers.microsoft.com
  • tonights the night  (24.07.15 18:27:27 ~ 18:31:01)
Şifreyi hatırlamak istiyorum,
Hani bir kapıdan çıkınca unutursun aklındakini ve hatırlamak için tekrar girip çıkarsın ya

  • sadegazoz  (24.07.15 18:30:27)
o zaman git biraz dolaş gel. sonra klavyenin başına geç. çok düşünmeden şifreyi yazmaya çalış. elerin otomatik olarak doğru yere gidecektir. tecrübeyle sabittir.

  • tonights the night  (24.07.15 18:32:01)
Kafan bomboşken reflekslerine bırak işi +1

Windows'sa 5 dakikanı almaz şifreyi kırman bu arada.
  • gunde 3 litre kola icen adam  (24.07.15 18:45:06)
şimdilik yetiştireceğin iş çok kritik durumda değilse teknik açıdan bir şey yapma bence, daha çok başını ağrıtabilir. her gün 2-3 kere girdiğin şifreyi elbet hatırlayacaksın. rahatlamak için normalde ne yapıyorsan onu yap, kafanı boşalt, hatırlamaya çalışma. sonra bir anda kendiliğinden çıkar. duş al, televizyon falan izle, hatta uyuyabilirsen biraz uyu en güzeli o.

  • kül  (24.07.15 19:24:54)
Bu bir yöntem midir başka birinde işe yarar mı bilmiyorum.
Napiyim diye sorsa biri, "otur ağla" demek ayıp olur tabi
Ama aynen öyle yaptım duyuru,
Oturdum ve ağladım
Çenemden yaşlar akarken matrix gibi şifre döküldü sanki
Biraz stres yaptım sanırım genel olarak
Kafa error verdi
Sıcaklar da malum
Neydi eşeğini kaybedip buldurmak falan öyle bir atasözü vardı
Mutluyum ve sümüklüyüm duyuru
Teşekkürler yardımlarınız için
  • sadegazoz  (24.07.15 19:31:33)
:D

  • e haliyle  (24.07.15 19:48:32)
ha ha ha ha :D sevindim valla.

  • myblowingmind  (24.07.15 20:01:09)