nükleer saldırı sırasında ne yapılmalı?

yani yakınımızda değil de serpintilerle ölümcül hale gelebilecek bir bölgedeysek diye soruyorum. Galiba patladıktan sonra 30-60 dk içinde bşalıyormuş bu serpintiler. O süre sığınak bulmak için mi harcanmalı yoksa altta araba, bisiklet ne varsa hunharca o bölgeden uzaklaşmak için mi kullanılmalı?

istanbuldaysan camları kapat ölmeyi bekle arabayla uzaklaşmanın imkanı yok

  • masa penisi  (24.07.15 17:00:10)
masa penisi, b.düzündeyim hocam yardırırım tekirdağa doğru. bisiklet falan da var hem. Yardırıp aralıksız en az 30-40 ile sürsen bi saatte iyice uzaklaşmış oluyosun ortamdan. önemli olan bu serpintiler kaç km çapında öldürücü oluyor?

  • oddyseus  (24.07.15 17:02:09 ~ 17:03:00)
nuclearsecrecy.com

Sour, dua edelim de saldıran kardeş tekirdağda patlatacak kadar gerizekalı olmasın :) Olursa da yapacak bi şey yok valla motorla ya da bisikletle yardırabildiğim kadar yardırırım :D Yukarıdaki link ist ortasına düşerse bölgeler ve ne şekilde etkileneceklerini gösteriyor.

Ama bu rusların yaptığı çar bombası mıdır nedir 5-6 tanesi dünyayı yokedebilecek güçte diyolağ

su olayını da ben de bi filmde görmüştüm. nükleer sızıntı olan kapağın etrafını ıslak bezlerle kapatıyorlardı. sebebi neydi ki?
  • oddyseus  (24.07.15 17:13:14 ~ 17:15:49)
nükleer patlamadan koşarak kaçma olayına benzemiş biraz.

  • liriamer  (24.07.15 17:16:40)
Sour, oraya atsınlar yaa bak en çok oraya atınca götürüyolar hem. Ben turuncu bölgeyle mutluyum 3. derece yanık diyo. Kanser olup ölmeden bikaç sene yaşarız belki.

liriamer, hocam turuncu bölgede kalıyorum işte. 30-60dkda çok rahat çıkabiliyorum o bölgeden bisiklet ile :)
  • oddyseus  (24.07.15 17:18:07 ~ 17:26:36)
koşarak kaçacaksın.

(bkz: radyasyondan koşarak kaçan adam)
  • devilred  (24.07.15 17:18:24)
ben süpürgeyle zeminde biriken nükleeri süpürebiliriz diyo biliyom. bence çok sorun olmaz

  • tonights the night  (24.07.15 18:06:00)