aof pasif durum ve askerlik tecili

2011 yılında aof lisans bölümüne kayıt yaptırdım. sınavlara girmedim. geçtiğimiz dönem için ise para yatırmadım ve öğrecilik durumum pasif görünüyor.

geçen yıl mayıs ayında işe başlamak için askerlik durum belgesi aldığımda 2017 sonuna kadar tecilli görünüyordum.

bu yıl ise lys'ye girdim ve beykent üniversitesinde uzaktan bir lisans eğitimi kazandım.

şimdi askerlik durum belgesi gerekiyor. pazartesi gittiğimde yoklama kaçağı falan görünür müyüm?

yoksa 29 yaşıma henüz gelmediğim için sorun olmadan tecil devam ediyor mudur?

27 yaşındayım.

yok mu bir bilen? baya önemli bir konu.

  • zam sampiyonu domates  (24.07.15 14:32:21)
29 yaşından sonra örgün veya uzaktan eğitimde askerlik tecil edilemiyor.

aöf'te de max 29 yaşına kadar.

2017'e kadar tecil ettirebildiysen problem olmaz ancak o kadar süre nasıl tecil ettirebildin merak ediyorum.

Lise mezuniyeti sonrası 1 sene tecil edilebiliyor.
eskisi gibi götürme olmadığı için sorun olmaz gönül rahatlığı ile oku sen :)
  • croswell  (24.07.15 14:51:23)
şuan kontrol edip alabilirsin belgeni, ama beykentte son iki yılda kaçak kalacaksın dikkat etmen lazım

hoş çok da bir olayı yok, bol bol ceza ödeyeceksin
  • cursor  (24.07.15 15:11:47)
yakın zamanda bedelli çıkar sıkın dişinizi bol bol okuyun.

  • telmessus  (24.07.15 15:25:02)
valla nasıl 2017'ye kadar tecil oldu bilmiyorum. burda sorun aslında aof'nin herhangi bir şekilde askerlik şubesine "bu adamın öğrenciliği pasif durumda, tecili iptal edin" diye bilgi veriyor mu? yoksa tecil bir kere olduysa 29 yaşıma kadar sorunsuz diyebilir miyiz?

  • zam sampiyonu domates  (24.07.15 15:25:13)
kütüğündeki askerlik şubesini arayıp bilgi alabilirsin.

  • sivil admin  (24.07.15 15:31:04)
askerlik şubesini aradım hala 2017 aralık ayına kadar tecilli görünüyorum. cevaplar için teşekkür ederim.

  • zam sampiyonu domates  (24.07.15 18:48:09 ~ 18:48:19)