Antibiyotigi yarida kesme (Doktor lazim)

Farenjit ve hafif dereceli bademcik iltihabi sebebiyle doktor 6 tane Klindan vermisti. Ikinci igneden sonra alerji yapinca tekrar gittim doktora ne yapayim diye, igneyi kesip Fullcef adindaki tablet antibiyotigi ic dedi. Dun kasintidan duramayinca acile gittim ve avil+dekort ignesi yaptilar, bir de antihistaminik verdiler. Igneden sonra rahatladim.

Sabah Fullcef ictim, yanina da antihistaminigi aldim ama az once vucudum yine kabarmaya basladi.

Antibiyotigi tamamen kesmeli miyim ben? Alerjiye de yol acsa dogru olur mu yarida birakmam? Hastaneyi aradim doktorum hastanede degilmis. Ne yapayim ki? Acile mi gitsem?

bana doktorum bıraktırmıştı bu şekilde alerji yapanları. aslında kültür yapıp verseydi keşke antibiyotiği.

bir de ben geçen yaz bu şekilde oldum. hangi antibiyotiği içsem alerji yaptı. bir de eklem yerlerim saçma biçimde ağrıyordu. sonra kusunca rahatladım :/ hala ne olduğunu anlamadım onun.
  • pokerface  (23.07.15 14:17:28)
Alerjiye yol açtıysa kesebilirsin.

  • mavibalık  (23.07.15 14:34:42)
antibiyotiği kesinlikle keseceksiniz. bu iki antibiyotiğe alerjiniz olduğunu unutmayın, doktorlara mutlaka söyleyin. aile hekiminize gidin, değerlendirip gerekirse başka bir antibiyotik yazsın.

  • fayfim  (23.07.15 14:50:43)