Abd'den ipod touch alsam

Türkiye'ye getirince arıza olsa, Türkiye'deki Appstore'a garanti kapsamında gösteremiyor muyum?

İnternette bir şeyler yazılmış çizilmiş, ancak tam net değil. Apple'ın sitesinde de pek bir şey bulamadım.

bi kaynak da gösterebilirseniz makbule geçer.

Bir yıl uluslararası garantilidir eskiden sonra 2 ye çıktı dediler 1 taş da 2yi bilmiyorum

  • kablelvuku  (23.07.15 12:51:05)
apple'in türkiyede store'lari yokken sanirim türkiye disindan alinan cihazlarin türkiye icinde garantisi olmuyordu. ama artik store var ve uluslararasi garanti 1 yil.

  • mamu  (23.07.15 13:03:25)
Benim bildigim avrupadan alinan apple cihazlari garantili oluyor.

Amerika cin dubai vsden alinan cihazlarin garantisi gecerli olmuyor.
  • halitkin  (23.07.15 13:03:52)
halitkin +1 diyorum.

  • mattiadestro  (23.07.15 13:19:14)
Hlitkin-1 diyorum, cünkü telefonlarda söyle bir durum vardi yanlis hatirlamiyorsam. Ic parcalarda fark var, islemci dahil diye biliyorum. Bu yözden avrupadan alinan telefonlara türkiyede onarim ve destek verilirken amerikan iphonelar direkt kapsam disidir dendi. Alirsiniz, alet tamemn bozulur, degisim yaparlar, benzer durum oldu ama batarya degisimi icin cagrilan iphone 5ler mesela, amerikan kodlu oldugundan islem yapilmadi coguna. Onarim vs yapilmaz, ama komple bir ariza cikaraa kisa süre icinde degisim oluR "diye biliyorum ben."

Ipodlar ise model farki yok, o yüzden her yerde ayni kosullar gecerli diye biliyorum.

Hatam olabilir, yakin zamanda denemedim. Ipodum da hic sorun cikartmadi, bir arkadastan biliyorum sadece.
  • wiillii  (23.07.15 13:45:34)
amerika ve dubai'den alınan iphone'lar için garanti geçmeme durumu o da gsm şebekeleri ile alakalı mı neymiş.

örneğin amerikadan alınan macbook'ların burada 1 yıl garantisi var. çünkü apple ürünleri 1 yıl uluslararası garanti ile satılıyor. bizim ülkemizde 2 yıl olmasının sebebi kanun 2 dediği için.
ben rahatlıkla alırdım ipod zaten taş gibi cihaz maşallahı var.

kaynak: duyuyoruz...
  • jedilance  (23.07.15 13:49:06)