Barcelona

Bir arkadaşım BCN'a gidecek önümüzdeki ay, kalacak yeri falan da var. İşten izin alıp bi 9 gün de ben gideyim diyorum. Yaptım hesabımı, vize + bilet totalde 2000 liraya yakın bi paraya mal oluyor, bi 2000 de rahat orada harcarsın sonuçta euro yüksek. Sizce 9 gün / 3500-4000 liraya değecek bir yer midir? Bu arada maaşlı çalışanım, öyle çok zengin bi adam da değilim yani.

bu tip seyahatlerde her zaman yanınıza arkadaş bulamazsınız. bulsanız zaman tutmaz, parası olmaz, işi çıkar vs... fırsat varken paranız da varsa bor,çla gitmeyecekseniz gidin derim ben.

  • prodeq  (22.07.15 08:50:28)
Değer kesinlikle. 2 kez gittim daha da giderim. bence yaşanılası şehirlerden biri.
gitmeden nerede ne yerim içerim falan dersen anlatırım :)

  • Aman Sen de  (22.07.15 08:53:48)
Eğer senin de kalacak yer sıkıntın yoksa bence hiç düşünmeden git. Çok güzel bir şehir. Lakin "Barselona'ya gittiğinde ziyaret etmeden dönemeyeceğin" kadar önemli tüm müzeler paralı ve -pahalı. Bunların hepsi 700 TL civarı tuttu bizde (içinde 2 günlük hop on hop off otobüs bileti de dahil gerçi). Ben 2 hafta önce gittim, aşık oldum.

Edit: aslında düşündüm de biz 2 kişi olduğumuz için bize pahalı gelmiş. Sen bunları 300-400 liraya da halledebilirsin; değer!
  • pandispanya  (22.07.15 08:59:26 ~ 09:12:56)
firsatin varsa git ama barcelona guzel bir yer degil. floransa cok daha guzel bir yer.

  • bigl0rd  (22.07.15 09:17:13)
4000 lira için koca bir ay calisiyorsun belki de. Değmez valla. Ben olsam atarım kenara. Kafam rahat olur ama sülalesi rahatsa git abi.

  • omer gibi  (22.07.15 09:24:17)
9 gün gideceksin, 4binden fazla para yiyeceksin, geldiğinde aynı bok ortama girecek o güzel anıların bedeli olan paranın taksitlerini ödeyeceksin belki de. burdaki tek sıkıntı geri dönmek. eski aklım olsa yurtdışına çıkmazdım. ordaki ortamı, insanları, havayı tanımak çok güzel bişey de sonuçta yaşadığın yer ordan kat kat kötü, buralardan daha çok nefret etmek istemiyosan gitme.

  • parola58  (22.07.15 09:33:18)
kesin değer. hiç bi şey olmasa şehir merkezinden denize giriyorsun. daha ne olsun? bi de bütçeyi düşünüyorsan 2000 tl oradaki harcamayı 500 kadar düşürebilirsin.

  • merhum  (22.07.15 09:33:48)
bence git ama uyanik ol, yaninda mataran olsun halka acik yerlerdeki musluklardan su doldur, sise suya para verme, giderken yaninda granny smith elma, beyaz leblebi, altinbasak falan gotur, kesinlikle denemek istedigin seyler haricinde yemege cok para verme, haftalik her yerde gece toplu tasima biletlerinden al, bir de super rahat ayakkabi gotur, koaly kuruyan kiyafetler gotur, yikamaya para verme, kaldigin yerde cok vakit gecirme sabah kahvaltisi dahil ise caktirmadan yanina cikmadan nevaleni al, giderken liste yap git, birseyleri oradan almak zorunda kalma. ama git.
barcelona guzel bir sehir, iki farkli kultur bir arada yasiyor, hem okyanusa girebilirsin, hem tarihi alanlari gezebilirsin, surahi sangria icip gecelerini senlendirebilirsin. ama git mutlaka. bundan on sene sonra iyi ki gitmisim diyeceksin. genc adamsin, borc yigidin kamcisi, odersin borcunu nolucak.

  • mavicorap  (22.07.15 09:58:41)
Bu arada 9 gün Barcelona için biraz fazla.
Normalde 3-4 günde gezilebilecek bir şehir.
Kalan sürede plaja falan gidebilirsiniz.
  • cakabo  (22.07.15 10:02:24)
9 günde 2000 tl demek günde 75 eu demek. Her gün bu kadar para harcamazsın. Günlük maksimum 40-50 € olarak düşün. Her gün en güzide yerlerde, tapas vs yemek zorunda değilsin, mutevazı takılırsın olur biter. Uçak biletini biraz kısmaya çalış, saateri uygun aktarmalı uçuş bulmayı dene. Ben Paris aktarmalı gitmiştim mesela geçen sene.

Bence değer. Eğer borç harç almayacaksan, geri döndüğünde burada da biraz kemer sıkarak toparlayabileceğin bir bütçen varsa hiç düşünme.
  • kint  (22.07.15 10:08:47)
2000tl harcamazsın. ucuz bir yer. barcelonetta plajı da ucretsiz. mis gibi tatil yaparsın. mutlaka tavsiye ederim. çoklu metro kartı yeter.

  • bordeaux  (22.07.15 10:37:27)
O bütçe ile avrupada 30 günde 13 ülke gezdim. Planlamana dikkat et 9 güne 2000 yüksek bir rakam.

  • mrmlq  (22.07.15 10:37:39)
Şu hayatta neden çalışıp kendimizi paralıyoruz ki, yeni yerler gezip göremeyecek, ufkumuzu açamayacaksak. Barselona zihninde çok güzel yer edecek eminim. 9 günü biraz azaltabilirsin. 2000 tl çok da fazla para değil, üç öğün yemek yiyip müzelere gireceğini düşününce. 500 tl'yi ekstra bir durum olursa diye cepte tutabilirsin.
Vize + bilet 2000 tl fazlaymış, daha uyguna getirilebilir. 700-800'e aktarmalı uçuşlar var momondo'da eylül için.

  • dubara  (22.07.15 11:36:38 ~ 11:44:53)
kesinlikle değer, yine gideyim diye ağlıyorum şu sıralar.

  • trajikomix  (22.07.15 12:32:58)
Gidicem aq. Bi daha mı gelicez dünyaya. Sikerler. Teşekkür ediyorum cevaplar için.

  • roket adam  (24.07.15 11:03:44)
Bunun feedback'ini vereyim. Ben karar verene kadar iş işten geçti, gidemedim. Amk.

  • roket adam  (07.08.15 11:51:43)