Her gün Protein tozu?

Sadece spor günleri mi yoksa her gün mü alıyorsunuz?

Öyle bir düzenim yoktu benim, doğru mu bilmiyorum tabi. Whey kullanıyordum, o gün eğer yeterli proteini alamadıysam/alamayacaksam kullanıyordum. Kısa boylu biriyim ben, 100 gramı geçince yemekle, neden alayım ki

  • gunde 3 litre kola icen adam  (21.07.15 22:18:12)
Yemeklerimi takip ediyorum, yatmadan evvel protein eksiğim varsa alıyorum yoksa almıyorum. Zaten ürünün amacı da bu.

  • Haldamir  (21.07.15 22:22:10)
hergün 2 döner yiyorum

  • masa penisi  (21.07.15 22:23:33)
kullanılan bu tozlara karşı olmadığım gibi ben hiç kullanmıyorum,kullanmadım da.
almam gereken protein miktarını doğal yollardan karşılamaya çalışıyorum.
(yumurta,ton balığı,tavuk,kırmızı et vs.)
  • umutlarivarolankisi  (21.07.15 22:27:24)
sadece spor günleri.

  • tirt star  (21.07.15 22:29:10)
spor günü 2 ölçek (antrenmandan yarım saat önce ve antrenmandan hemen sonra), boş günlerde 1 ölçek alıyorum ara öğün olarak.

  • yazar yazmaz yazan yazar  (21.07.15 22:29:15)
Eğer günlük protein ihtiyacını dolduroyorsan gerek yok sadece spordan sonra whey iyi gidebilir. Benim beslenmem kötü olduğu için spor olmayan günler sadece sabah ve spor günleri sabah + spor sonrası olmaz üzere 2 defa alıyorum.

  • oddyseus  (21.07.15 22:37:01)
Proteine sadece spor yaptığın günler ihtiyacın olmadığına göre, her gün. Tabii bunu besinlerden yeteri kadar protein alamadığını varsayarak söylüyorum.

  • angelus  (21.07.15 22:42:51)
aşırı kullanımı böbreklerde birikiyor diyorlar.

  • sttc  (21.07.15 22:45:20)
Standart bir insanın günlük protein ihtiyacı 70 gram. Kas kütlesi arttıkça, kilosu 70'i geçtikten sonra protein miktarı kilo başına 1.2/1.5 gram kadar artıyor. Yani 80 kilo bir insanın ihtiyacı neredeyse 120 grama kadar çıkabiliyor. Kasların büyümesini geçiyorum; tırnakların uzamasından hücre inşasına kadar her şey bu protein miktarıyla oluyor. Proteinin vücutta depo şekli olmadığını da düşünürsek, her gün en az bu miktarda protein almak şart. Ben daha günlük ihtiyacının yarısını bile alanı görmemişken bunun fazlasını alıp böbreğinde protein biriktirebilecek birinin olabileceğini sanmıyorum. Bununla birlikte, böbrekte protein birikmesinin fazla protein alımıyla da hiçbir ilgisi yok. Böyle düşünmek zaten ayrı bir saçmalık. Herhangi bir böbrek rahatsızlığın varsa eğer, ya da şeker hastasıysan günde 10 gram da protein tüketsen böbreğinde protein kaçağı olabilir. Bunun protein miktarıyla bir ilgisi yok.

  • angelus  (21.07.15 22:58:42)
kilonla bagintili olarak gunluk alman gereken miktar var zaten. spor yaptigin zaman yikim basladigi icin hemen sonrasinda alman gerekiyor, istersen de 0,5-1 olcek fazla alabilirsin. onun disinda bi fark yok.

  • xenophobe  (22.07.15 02:27:51)
spor günü 2-3 ölçek, rest day'de 1-2 ölçek. ama bu çok standart birşey, kendi öğünlerine göre alman lazım aslında.

  • eindaclub  (22.07.15 09:26:49)