4 kutsal kitap

4 kutsal kitabı okumak istiyor arkadaşım. en iyi yorum ve çeviri hangisi, onu bilmiyoruz. Okuduysanız eğer, sizin okuduklarınız hangileriydi, neleri tavsiye edersiniz?

ben tevrati okudum ama korsandi, orjinali yokmus zaten.

  • captainmrg  (21.07.15 17:36:39)
Boşuna okumasın hepsinin sonunda katil azrail çıkıyor.
(bkz: iğrenç espriler)

  • six packsiz  (21.07.15 17:52:08)
captainmrg, yayınevi falan hatırlıyor musun peki?

  • dessy  (21.07.15 17:53:19)
müslümanlıkta neden 4 kutsal kitap deniyor bilmiyorum. Bazı yahudi metinlerini yok sayıyor sanırım. Çünkü tevrat ve zebur; yahudilikte tanakh ve hristiyanlıkta eski ahit denen metinlerin sadece bir kısmı. Doğrudan eski ahiti aratıp onu okuyabilirsin. Bunun ardından yeni ahiti okursan incilleri de okumuş olursun. Sonra da kuran geliyor.

İngilizce okuyabiliyorsan www.devotions.net şu linke bak. İlk 5 bölüm tevrat. Biraz daha altlarda 'psalm' yazan bölüm zebur. en.wikipedia.org bu sayfadan da, bölümlerin yahudilikteki ve hristiyanlıktaki adlarını karşılaştırabilirsin.
  • protector  (21.07.15 18:06:49)