borsa oynamak istiyorum

ama sanirim istanbul borsasinda cok para kazanamam. en cok para kazanabilecegim borsa hangisi ? amerikan mi ? ona nasil girebilirim ?

elimde 1200 dolar var. az olsun ama yine de oynayip cok yapmak istiyorum.

senin 1200 dolarını kim ne yapsın? borsa nedir ne değildir onu öğren, bu parayla ancak istanbul borsasında iş yaparsın.

  • bim tribi  (21.07.15 11:22:42)
Peşinen söyleyeyim, yazdıklarım kesinlikle bir finansal danışmanlık amaçlı değildir. Herhangi bir yönlendirme amacı taşımamaktadır, sadece kendimi aynı duruma koyuduğumda aklımdan geçenlerdir.

1200 dolar ile yatırım hesabı açtırmak, ıvırı zıvırı derken çok para kaybettirecektir. Çok kazanmak için çok riskli yere gireceksin ki, bu da akıl karı değil. Belli ki bir alt yapı da olmadan, yurtdışı macerası sadece paranın hızla bitirmeni sağlar.
Çin'i falan denenebilir, zira her inişin bir de çıkışı vardır. Ama az bilgi ile bu maceranın da pek olumlu sonuçlanma şansı yok.
En iysi BİS'den bir iki stabil kağıt almak ve sonra takip ederek, okuyup ederek öğrenmek. Daha da riske girip para kazanmak ama daha da hızlı kaybetmek için, yurtdışı borsalarını boşverip, foreks ile şansı denemek lazım. Sonuç ise eğer yine büyük para kazanma hırsı ile girilip saçma sapan kaldıraçlara bel bağlanırsa, büyük ihtimalle yine hüsran olur.

Sonuç: önce eğitim, önce bilgi, yoksa yatırım sadece kumar olur.
  • cursor  (21.07.15 11:24:08)
$1200 ile yurtdışında yatırım yapamazsın. Bu parayla ancak BIST'te borsa nedir ne değildir öğrenmek için bir şeyler yapabilirsin.

Sorundan belli olduğu şekilde borsa yatırım vs. çok anlamıyorsun, önce bilgini arttırmaya başla sonra para kazanma hayallerine başlarsın.

eğer her kafasına esen 1200 dolarını "çok" yapabilseydi kimse çalışmazdı değil mi?
  • guro1907  (21.07.15 21:07:30)