Uyuyamıyorum ne yapabilirim?

Aklıma melisa çayı geldi aldım ama limon kokusu tadı yoktu, etki de etmedi.
Başım uyuşuyor nefes alamıyorum gibi geliyor bıktım 2 haftadır günde 4-5 saat ancak uyuyabiliyorum. Hiç hiç yetmiyor. 50 mg lustral kullanıyorum acaba 100 mg'a mı çıkartsam o mu etkisiz kalıyor? Ne içsem ne yesem fayda eder?

hocam ilacın dozunu arttırmayın. bugün için diyebileceklerim süt-klasik müzik-kitap okumak olabilir ancak. ama her gün 1 saat interval koşu ya da imkanınız varsa spor salonunda programlı spor yapmanızı tavsiye ederim. ben de başta "herkes spor diyor ya ne işe yarayacak" diye düşünüyordum, ama 1 hafta içinde etkisini gösterdi.

  • thenis  (21.07.15 05:40:05 ~ 05:45:04)
Yatmadan önce nefes egzersizi yapmayı öğrenin.
Arkadan doğa seslerini açacaksınız, sufi nefesi şeklinde nefes alıp vereceksiniz. (4 sayışta nefes al 8 sayışta ver şeklinde.)

  • afush  (21.07.15 10:06:59)
@rm
Hiç olur mu doktor yazıyor. 1 yıldır antidepresan içiyorum ama halen bana uygununu bulamadı doktorum. Sürekli değiştiriyor hiçbiri yardımcı olmuyor biraz da bu yüzden uyuyamıyorum gibi geliyor.

  • apartman teyze  (21.07.15 12:30:52)