Bir yazarin tum kitaplarini okumak

Selamlar arkadaslar... bugune kadar pek cok turk yazarin tum kitaplarini okudum.. Dunya edebiyatindan da rus ve ingiliz edebiyatina sarmistim bir donem. Yeni ufuklara yelken acmakta zorlaniyorum. Bana tavsiye edebileceginiz, butun kitaplarina hayran oldugunuz bir isim var mi? Jose saramago nasildir mesela? "Catidaki pencere" yi okumusutum da oyle hayran kalmadigimi hatirliyorum. Diger kitaplarinin uzerine gideyim mi? Veya sizin yazar onerilerinizi alayim.

Tesekkur ederim :)

gabriel garcia marquez

  • shotgunwoman  (21.07.15 01:59:01)
Jose saramago nun kabil, körlük, ölüm bir varmış bir yokmuş, kopyalanmış adam, güzeldir, okuyabilirsiniz,
Kosinski ye bir bakın biraz sert ve enteresan ama belki ilginizi çeker, kör randevu, boyalı kuş, boşluk,
Elias canetti olur,
Paul auster ın birden fazla güzel kitabı var,
  • a perfect lie  (21.07.15 02:01:40)
husule getiren + 1
Haruki Murakami'nin cogu kitabini okudum. Kalanlari tamamliyorum.

  • aychovsky  (21.07.15 02:01:43)
amin maalouf. tüm eserlerini okuduğum ilk insan. hepsi de ortalamanın üstündedir.

  • kahin ahtapot paul  (21.07.15 02:01:43)
Trevanian ı yazmayı unutmuşum, bir de o bar tabii,

  • a perfect lie  (21.07.15 02:05:49)
Çok afedersiniz bir kere de yazıp çıkamadım ama eduardo galeano unutulmuş,

  • a perfect lie  (21.07.15 02:08:26)
Gabriel garcia marquez'i cok severim.. Amin maalouf'tan da klasik "semerkant", "dogu'nun limanları" ve "olumcul kimlikler"i okumustum.. Gelen ve gelecek olan diger secenekler icin thank uuu...

  • cihann  (21.07.15 02:09:17)
marcel proust - kayıp zamanın izinde (7 cilt)

bitirdiğimde artık eski ben olmadığımı fark ettiğim tek seridir.

dostoyevski ve kafka külliyatını zaten çok önceleri okumuştum, ki buna charles dickens ve puşkin'i de ekleyebilirim külliyat olarak. ama proust... bugün yazılan tüm romanlar, sanki onu taklit ediyormuş, etmek zorundaymış gibi geliyor.
  • mermize  (21.07.15 08:06:35)