Yatırım önerisi

Önümüzdeki 8 ay boyunca, kenara atabileceğim 2.000'er tl olacak. Ocak sonunda bu paranın 16.000 tl değil de mesela 20.000 tl etmesi için (tam da 20.000 tl lazım MSA daki yıllardır kovaladığım eğitim için) paramı nasıl değerlendireyim?

Eski bi iktisat mezunu olarak bu kadar da yatırım olaylarına yabancıyım :)

Tek öğrenmek istediğim bu parayı 20.000 yapmak için neyabayım?
Altın mı daha garanti, yoksa euro yükselir mi kısa dönemde, ya da vadeliye mi koyayım, ya da başka çözümler?

Bir de 1 yıl çalışma sonunda evlilik tazminatı alan kişi toplam ne kadar alır net bir cevap lazım bana, birkaç ayrı sitede başka başka rakamlar çıkıyor. brüt 5800 tl. onun dışında yol, yemek, özel sağlık sigortası var. 9 gün de yıllık izinden alacağım olacak. Şöyle bilen biri çat diye şu rakam dese negzel olur :)

Hadi son 8 ay..
Duyuru beni MSA ya gönder Allahsız!1!11!!!!1!!111!!

hacı %25 kar getirsin diyorsun..zor o iş bence bir de taksit taksit..yani ihtiyaç 4000tl ise..4000/8 500tl de at kenara..senin istediğin paraya çıkması için altının mesela 25tl artması lazım..dişini sıkıcan biraz hacı o kadar gitmek istiyorsan..en iyi yöntem..maaşta ocak 4100 aralık 3500..azalıyor işte..

  • dedim dedim de kime dedim  (20.07.15 23:14:55 ~ 23:19:38)
hiçbir yatrım risksiz değildri. canlı bahis yap gitsin.

  • losev bagiscisi  (20.07.15 23:30:41)
real madrid'in iç saha maçlarına handikaplı oyna

  • jangling jack  (20.07.15 23:45:05)
Dolar 2.66 altına düşerse dolar alabilirsin. Ben bekliyorm mesela.

  • raskolnikovv  (20.07.15 23:55:00)
parayı arttırmak için tek garanti yol mevduat ya da tahvil/bono getirisidir. Onun dışında altın, dolar, euro anaparanın artacağına dair hiçbir garanti vermeyeceği için sana uygun olmaz. Sen o parayı enpara gibi yüksek mevduat faizi veren bir yere koy, o da sana yıllık en fazla %11 civarı para verecektir.

Sonuçta risksiz olarak 8 ayda %25 kazandıracak bir yatırım aracı yok. hatta sana bu kadar kısa sürede %25 kazandıracak riskli yatırım aracı bile pek yok, olanlar da daha profesyonel yatırımcılara yönelik. Sen kenara biraz daha fazla atmaya bak kısacası :)
  • guro1907  (21.07.15 01:30:55)
hepinize teşekkürler. evet ben de bi hesap yaptım da dolar ya da euro risk/getiri oranı pek mantıklı gelmiyor. altın da orta vadede pek kazandıracak gibi değil.

enpara hesabım var, evet vadeli ye koysam daha mantıklı olacak gibi.

ya da bi çılgınlık yapıp douchebag neresi diyorsa oraya yatırıcaz paraları :))
1 gün içinde mi %10 artıyor douchebag, ceketime kadar satıp borsaya gireyim en iyisi :)
  • su olsam ates olsam  (21.07.15 21:09:06)
bence garanti e-vadeli'ye yatir. tazminat falan gerisini de tamamlarsin bir sekilde. msa hakkinda sorman istedigin bir sey olursa da sozlukten mesaj atabilirsin.

  • jeanne hebuterne  (11.09.15 08:21:05)