ev almak istiyorsunuz ya da alacaksınız

bununla ilgili hayalleriniz, kriterleriniz, olmazsa olmazlarınız nelerdir?

rutubetsiz olsun, kadıköyde olsun, kombili olsun.
Bu üçü kesinlikle olmalı benim için.
hayaller geniş tabii.
  • whoosie  (20.07.15 15:21:08 ~ 15:21:28)
ses yalıtımının iyi olması, iyi bir seks hayatı ve evdeki ps-film partileri için.

  • yazar yazmaz yazan yazar  (20.07.15 15:22:01)
salonunda iki pencere olması önemli

  • zugas  (20.07.15 15:34:24)
Şehirden biraz uzak olsun apartmanda daire olmasın iki üç katlı kendime ait olsun sessiz sakin bi yer olsun

  • topraam  (20.07.15 15:34:32)
Kesinlikle iyi bi muhitte olması gerekiyor ki aksam gec saatlerinde eşin olur kızın olur sokakta rahatsız edilmesin
Rutubet vs olmasın
Sakin sessiz bi sokakta olsun
Ve büyük mutfak. Geniş rahat. Küçük mutfagı olan arkadaslar nasıl idare ediyor bilemiyorum, büyük mutfak şart benim için
  • purplee  (20.07.15 15:34:38)
insanları önemli. Kapıda ayakkabı çıkarılmasın, halı çırpılmasın, çamaşır asılmasın, halı yıkanmasın, bahçeye koltuk takımı koyup gürültü yapılmasın, düğün yapılmasın.

  • rock n roll  (20.07.15 15:37:15)
Guney-dogu-bati cepheli olsun
Balkonu olsun
Ebeveyn banyosu
En az 1 kuvet
Apartmab Giris cikisinda rampa
Bahcelo parkli site icinde

2 senedir ariyorum bulamadim :)
  • la noix  (20.07.15 15:37:51)
kopek için bahçe

  • hasansabbah  (20.07.15 15:43:54)
bu iş paraya bakar. paran kadar hayal kurabiliyorsun. istanbulu nskik bir dezavantajı.

  • vodafona kayıtlı böyle bir kullanıcı yoktur  (20.07.15 15:49:00)
Ankara icin: 1) cankaya, gop, cayyolu, vs gibi nispeten yesil, carpik kentlesmemis ve cok zengin olmayan ama duzgun insanlarin oturdugu bir semtte olsun. 2) tavani yuksek, balkonlari genis, pencereleri yere kadar olsun. 3) cok buyuk olmasa da kullanisli olsun, hicbir odasi mutfagi banyosu cok dar olmasin. (Kutu gibi odalari olan 4+1 evler var, oyle olmasin)

  • saçdemeti  (20.07.15 15:52:04)
Rutıbetsiz,
en az birinci katta ( çok iyiyse giriş kat da olabilir ama bodrum olmasın lütfen), karanlık odası olmayan (en az iki odası varsa bi tane küçük kiler vb. niyetle kullanılabilecek bi oda olabilir),
saçma sapan komşuların olmadığı,
Güvenli,
Mümkünse ulaşım konusunda sıkıntısı olmayan,
Tutucu olmayan.
  • phoenixboy  (20.07.15 16:02:04)
ben bunun için küçük bi not defteri bile tutuyorum.

+ mutlaka yalıtımlı olmalı.
+ terasına güçlü bi teleskop kurucam, evreni incelemek istiyorum.
+ duvarlarına tırmanabileceğim oyuk ve tutamaklar yaptıracağım. duvardan tırmanıp pencereden veya balkondan eve girmek istiyorum. urgandan ip merdiven de asabilirim.(müstakil düşünüyorum)
+ bahçesinde mutlaka palmiye olacak.
+ evin girişine dev bir dünya haritası asacağım.
+ salon girişine kovboy filmlerindeki gibi tahta tabela asacağım. bu tam istediğim gibi değil ama tavandan zincirle asacağım: www.woodfire-saloon.de
+ mutfak girişinde de aynı şekilde bar yazacak aynı zamanda salon girişinde yine western tipi kapılardan yaptırıcam: thumbs.dreamstime.com
+ bahçesinde mangal yeri olacak.
+ zemininde deniz kızı figürü olan havuz olacak.
+ kule benzeri bişey yaptırıcam oradan bütün arazime hakim olacağım gözetleme kulesi gibi bi nokta olacak. yumuşak yastıklarla döşeyip orada romantik dakikalar geçirmeyi düşünüyorum.
+ bahçede ulaşım için golf arabası mı yoksa teleferik mi kullanacağıma günü gelince karar vericem.
+ paratoner mutlaka olmalı
+ bowling salonu ve birtakım oyun makinaları olacak.
+ mutfakta şöyle bi pencere düşünüyorum: cdn.freshome.com
son olarak factory tarzı diye bi tarz var. o da aklımda.
  • error522  (20.07.15 16:11:38 ~ 16:12:06)
baz istasyonuna bakmasın ve uzak olsun ama çokta uzak değil işte

  • moderniko  (20.07.15 16:21:24)
yukarıda yazılanlara katılıyor bina yaşının 10 yaşını aşmamasını ve içinin sıfır veya sıfıra yakın olmasını istiyorum.

  • Bysb  (21.07.15 11:33:23)
@error522
fizibiliten error verdirdi. nerde yapmayı düşünüyorsun bu evi? bowling salonu da nirvana olmuş yani :)

  • dokuzeylul  (21.07.15 12:38:25)