Amatör balıkçıya yardım.

Arkadaşlar, bu kamışlı makineli olta setlerinden almak istiyorum. Daha önce pek tecrübem yok. Sevip sevmeyeceğim belli değil. O yüzden çok para vermek istemiyorum. Deniz kenarından avlanmak niyetindeyim. bana önerebileceğiniz başlangıç setleri var mı? Varsa neler? İnternet sitesinden öneri de olur. 60-70 lirayı geçmesin. Var mı öyle ?

av malzemeleri satan dükkanlarda o fiyata makineler var ama pek kaliteli olmuyor
onlarla başlarsın sararsa balıkçılık 200-300 arası güzel oltalar var

  • eksimeksi  (20.07.15 13:57:57)
40-50 liraya seni mutlu edecek bir olta alabilirsin. Yem satan, av malzemeleri satan yerlerde bulabilirsin. Bu fiyat biraz pazarlıkla azalabilir, kalite arttıkça da yükselebilir. En ucuzundan alın keyfinize bakın balık tutmak çok güzel.

  • klorlu su boregi  (20.07.15 14:16:37)
40-50 liraya seni balıktan soğutan ürünler bulabilirsin.

istanbulda isen karaköyde güzel balık malzemeleri satan dükkanlara git derdini anlat tekne değil kıyı balıkçılığı yapacağını söylediğinde zaten seçenekleri dizerler sana

-kamışı mümkün oldukça uzun almaya çalış. özellikle boğaza gittiğinde faydasını görürsün.
-öyle lüfer takımı aynalı kefal takımı bilmemne takımı gibi satılan nanelere bulaşma. başlangıç için 15-20 lik çapari bağla istavrite takıl. yavaştan yemli takımlara geçersin. zaten lüfer hevesin geldiğinde lüfer takımını evde kendin yapıyor olacaksın.
-motor konusunda ise bakımını yaptığın sürece her motor neredeyse aynı. pahalı olanları malzeme ve düzenek kalitesi o kadar. başlangıçta misinayı çok dolayacağın için iri bir motor alman daha mantıklı.

varsa soruların tekrardan yazabilirsin.
  • the game  (20.07.15 14:25:33)