bu karta hangi işlemci?

arkadaşlar anakartım şu:

www.gigabyte.com...

şimdi benim bu karta takabileceğim en güçlü işlemci hangisi. şu anda p4 3,0 işlemci var ama artık baya yavaş kaldı. en azından videoları filan izleyebilmek için.

www.sanalpazar.com

bu yukarıdaki tip işlemcilerden alsam uyar mı benim karta ve sizce işe yarar mı? bu karta maksimum nasıl bi işlemci takarım en verimli şekilde kullanmak için.

şu anda paRam yok o yüzden sistem toplayamıyorum.

edit: gigabyte ın site açılmıyo kart bilgileri:

GA-8VT880P Combo (Rev 2.x) is the smart solution for the latest LGA775 Intel® Pentium® 4 processor with 800MHz FSB and Hyper-Threading Technology. Powered by the VIA highest performance PT880 Pro chipset and a variety of cutting edge technologies, GA-8VT880P Combo (Rev 2.x) is designed to be the full function platform with excellent performance. The architecture of 800MHz FSB, AGP 8x / PCI Express, Dual Channel DDR 400 / DDR2-533 provides a more flexible memory and graphics card usage and ready for future upgrades.
HT Teknolojisine sahip, 1066/800MHz FSB ve LGA775 Intel® Pentium® 4 işlemcileri destekler.

Çift kanal DDR 2 ve DDR bellek mimarisi desteği
Üst seviye grafik performansı için PCI-Express x16/AGP 8x grafik arayüz desteği
Dörtlü Görüntü için PCI-EXpress x16 ve AGP 8x VGA kartları destekler
Tümleşik SATA arayüzü ile RAID 0,1 fonksiyonu
Tümleşik Gigabit LAN Ethernet kontrolcüsü
Tümleşik yüksek kalite 8-kanal ses kodlayıcı

www.amazon.com

Bütçeni de söylersen iyi olur bence. :)
  • gunde 3 litre kola icen adam  (20.07.15 01:57:18)
:) 60 70 tl verebilirim işte. bu satılanlar koleksiyonerler için sanırım. kutulu filan eski orijinal işlemciler. ben bit pazarından bile bulabilirim :) linkteki işlemciler de benim p4 ten iyi mesela ama alıp da kullanamayacaksam param boşa gidecek. 775 pin olsa yetiyo mu yani?

  • ergenpezeveng  (20.07.15 02:01:15)
64.90 olanı takabilirsin. öbürü de olur da 64lüğün hızı daha yüksek. LGA775 soket uyumlu başka işlemci varsa onlara da bakabilirsin.

  • tekilasisesi  (20.07.15 02:01:26)
O seride bir ibnelik yoksa evet takabilirsin. Takamayalım diye her seride intel 1 pin ekliyor. İbneler.

cpuboss.com

6550 fena durmuyor. Vaktinde kullanan/bilen varsa onaylasın, güzel işlemci bence o fiyata.
  • gunde 3 litre kola icen adam  (20.07.15 02:04:51)
çok teşekkür ederim arkadaşlar. şimdi nete bi bakayım bu 775 pinlerden uygun fiyata hangisini alabilirim en iyi.

iyi geceler herkese :)
  • ergenpezeveng  (20.07.15 02:06:32)
Aradığın cevap aslında anakartın sitesinde duruyor. Anakart sayfasından "Support & Downloads" kısmına bakacak olursan "CPU Support List" diye bir kısım var ve orada tüm işlemci modelleri yazıyor..

www.gigabyte.com
  • EkimBebesi  (20.07.15 08:36:50)
gittim internetteb sipariş ettim. satıcıya da mesaj attım şu kartla kullacam diye. desteklemez dedi. satışı da iptal etmiş. ne yapacam bilemedim valla. en iyisi biraz bütçe ayırıp i3 lü bişey toplamak sanırım :/

  • ergenpezeveng  (20.07.15 11:54:44)
Moralini bozmana gerek yok bütçen ne ise ona göre en uygun parçaları alıp ileriye dönük bir sistem de toplayabilirsin. Bende de linkteki anakart var 2013'ten beri kullanıyorum ve sürekli sistemi güncel tutayım diye para saçan biri de değilim. Bu anakartı almamın sebebi i3, i5, i7 işlemci desteği olması şu anda üzerinde i5 var ama i3 olsaydı birkaç yıl sonra belki işlemciyi satıp i7 alabilirdim sen de bu tip bir anakart seçerek işini kolaylaştırabilirsin..

www.gigabyte.com

Not: İzmir'deysen bilinen mağazalardan daha uygun fiyata parça alabileceğin yerlere de yönlendirebilirim..
  • EkimBebesi  (20.07.15 12:05:15)
teşekkür ederim izmire yakınım da şu an pc toplayacak kadar müsait değil bütçem. eldeki pc ile video filan da izleyemez hale gelince idarelik bişey yapayım dedim ama olmadı o da. yine de sağ ol :)

  • ergenpezeveng  (20.07.15 12:18:31)
gigabyte'ın sitesinde uyumlu işlemci olarak görünüyor. nasıl takılamıyormuş yahu?

  • tekilasisesi  (20.07.15 16:32:42)
valla ben de anlamadım :/ yabancı bi site bulmuştum orda da hangi işlemci hangi karta uyumlu listeliyordu. orda da benim kart yoktu.

  • ergenpezeveng  (21.07.15 19:03:59)