[]

pc kasa / psu sorusu

Eskiden no name olan dandik kasaların içinde dandik PSU lar geliyordu. Durum muhtemelen aynıdır ama sorum şu şekilde. Zalman ya da Thermaltake gibi kaliteli bir markanın kasasını aldığımda, kasayla gelen PSU gerçek değerinde ve kaliteli mi olur? Yani Zalman kasada 600 W psu üstünde geliyorsa, gidip ayrıca buna psu almama gerek yoktur dimi? Yoksa kasaların içinde gelen psular, marka kaliteli olsa bile dandik mi oluyor?

bi de cooler masterın kasaları ve kasalarında gelen psu ları kalite mi?


 
kasa üreticisine göre değişir, xigmatek - corsair - thermaltake - silverstone gibi kasaların içinde gelen psular gerçek değer olmasa bile dandik kasalardakilere epeyce fark atacak ürünlerdir.


  • mrvengeance  (20.07.15 01:34:52) 
Diğerlerini bilmem de thermaltake sağlam psu veriyor. Ona eminim.


  • cetoxim  (20.07.15 01:37:20) 
Bütçen varsa Zalman psu kullanmanı kesinlikle önermem. Biraz dikkatli monte edersin, iyi fan kullanırsın kasa çok sorun çıkartmaz ama gerekirse bir tık anakarttan kıs, psuyu güçlendir.


  • gunde 3 litre kola icen adam  (20.07.15 01:52:42) 
markaya değil, modele göre değişir.
80 plus bronze koyuyor yine markalılar genelde ama single rail olmuyor genelde. üst model kasalarda ancak düzgün psu oluyor.
en güzeli psusuz marka kasa alıp üstüne düzgün psu seçip ayrıca alman.
ben zalman kasa+seasonic psu ile topladım.
  • ucan spagetticanavari  (20.07.15 03:03:59) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.