Kedi dogumu sorusu

Bizim hamile kedimiz bu sabah saat 10.30 civari itibariyle dogurmaya basladi. İlk yavru ters geldi ve olu dogdu, daha sonra dort saglikli yavru dogurdu, yaklasik bes saattir de karninda bebek olmasina ragmen kasilma yok, dogurmuyor.

Karnina ve sirtina asagi dogru masaj yapiyorum dogum kolaylassin diye. Yapabilecegim baska bir sey var mi?

Normalde dogum yapan kedilerin insanla strese girdigini biliyorum ama bu arkadas benim kucagima dogurmayi tercih etti, ben yanindan kalkip gidince huzursuzlaniyor. Yalniz birakmiyorum o yuzden ama, yine de karanlik bir ortamda yalniz biraksam daha mi iyi olur acaba? Bilemedim ne yapsam.

Bizim kedi de bizle dogurmustu. Yavrulari elimize dogmustu yani. Tek birakmayin o yuzden. Yalniz karninda baska yavru olduguna emin misiniz?

  • innerbliss  (16.07.15 21:39:01)
Eminim yavru olduguna, elle anlasiliyor zaten yani baya ele geliyor yavru:)

  • mutevazi  (16.07.15 21:40:33)
Simdi anneme sordum ben hatirlayamadigm icin. Bizim kedi de en son yavruyu cok gec dogurmus. Hatta bitti zannetmisler, daha sonra en sonuncuyu dogurmus.

  • innerbliss  (16.07.15 21:48:54)
Acaba cok masaj yapmasaniz mi? Belki yavrunun dogmasini engelliyorsunuzdur. Bilemedim.

  • innerbliss  (16.07.15 21:54:35)
Simdi biraktim, isigi da kapattim yan yana yatiyoruz oyle. Bakalim insallah dogurur sorunsuz...

  • mutevazi  (16.07.15 21:59:09)
Hic doguramasa neyse de madem digerlerini dogurmus, en sonuncuyu da zamani geldiginde insallah cikariverir oyle. Gozlemlersiniz zaten hal ve hareketlerini.

  • innerbliss  (16.07.15 22:05:20)
şu kedileri kısırlaştırın artık, yarın açarsınız 3 tane sevimli pıtırcığımıza yuva arıyoruz diye

  • eksimeksi  (16.07.15 22:29:51)
@eksimeksi
mutevazi bunu demen gereken en son insanlardan biri. hamileyken sahiplendi o kediyi. tüm duyuru biliyor onun hayvanlara yaptığı yardımları.

  • whimsical  (16.07.15 22:33:24)
Son durum ne?

  • innerbliss  (16.07.15 22:55:31)
@eksimeksi mutevazi o kediyi hamile ve hastayken bulup kurtarmisti diye hatirliyorum. Kendisi ciftlestirmedi. Ama aksi bile olmus olsaydi boyle acil bir durumda elestirmek yerine yardimci olmamiz gerekmez mi?

  • innerbliss  (16.07.15 22:58:05)
@eksimeksi bana bunu diyen insani cok fena uzerim. Bu kedi kus ucmaz kervan gecmez bir araziye kopeklerin arasine olsun diye atilmis dort kediden biri. Evimde sekiz tane hayvanim varken dordunu birden aldim evime ve hamile cikti bu arkadas. Yuva da arayacagim evet, kicima mi sokayim bu kadar kediyi? İnsani durduk yerde sinirlendiriyorsunuz zaten hayvan aci icinde kivrandikca canimdan can kopuyor. Bir insana saldirmadan once iki dakika kim olduguna bakin ya. Benim aksam aksam keyfimi kacirmaya ne hakkiniz var sizin?

  • mutevazi  (16.07.15 22:59:16)
@innerbliss dogum yok hala, yavrulariyla ilgileniyor, arada mikmikliyor aciyla bana surtunuyor, sabaha kadar bekleyelim dedi hekim, bakalim...

  • mutevazi  (16.07.15 23:00:41)
Bizim kedi gibi olacak herhalde. Hatta annemle konustuk gene iyice hatirladik. Ben okuldaydim eve gelince odama saklanmistim panik yapip. Gunduz bizimki dogurunca bitti zannetmis annemle komsumuz. Aksam babam eve gelince karnini yoklayip bi yavru daha va demisti. Sonra oyle dogurmustu kendi kendine. Bence seninki de biraz guc toparlasin onu da dogurur.

  • innerbliss  (16.07.15 23:05:56)
doğum 12 saat bile sürebiliyor. geçen hafta sokak kedisi 2 saat içinde 3 yavru doğurdu. yuvasını hazırlayıp güvenli yere taşıdım. sabah yavru sayısı 4, öğlen 5 olmuştu. endişelenmene gerek yok. annenin yanına bolca su koy. bebekleri temizledikçe su içiyor. yalnız bırakma. bir sorun hissetmiş olabilir ya da diğer hayvanlardan tedirgin olduğu için senin yanında güvende hissetmiştir. doğum bittikten sonra daha kararnlık olan bir yer ayarlarsan rahat eder.

kısırlaştırın, satın almayın çıkışlarını kedisine, köpeğine eş arayan ilanların, satın alacağım diyenlerin duyurusuna yapsak daha çok işe yarar. @mutevazi evdeki çok sayıda hayvandan bahsetmiş sadece ben de o hayvanların her birinin engelli ya da hasta olduğunu, barınaktan, streil sokak isteyen insanlar nedeniyle bırakıldıkları ölüm bölgelerinden "ölmesin" "yuva bulsun" diye eve alındığını ekleyeyim.
  • madarch  (17.07.15 08:32:26)
kişisel değildi.

  • eksimeksi  (17.07.15 11:20:03)
Geldi mi beşinci bebek?

  • buhurumeryem  (19.07.15 00:01:06)
Yanlis alarm vermisim. Bebisler bitmis:)

  • mutevazi  (19.07.15 00:20:53)
eline gelen yavru psikolojik miymiş? :) bir torun daha mı istemişsin? <3 güle güle büyüsünler.

  • whimsical  (19.07.15 00:32:21 ~ 00:32:36)
Güle güle büyüsünler.
Anneli bebişli fotoğraf isteriz :)

  • buhurumeryem  (19.07.15 00:52:41)
@whimsical, Normalde iki mm civarinda olan rahim duvari kalinligi dogum sonrasi 3-4 cmye kadar cikabiliyormus. Ben rahmin icinde bebek hissediyorum sanarken aslinda rahmin kendisini hissetmisim.

@buhurumeryem instagram kullanici adim guvercinucusu, zibilyon tane fotograflari var :)
  • mutevazi  (19.07.15 03:11:17)
ay bir tuhaf oldum cevap karşısında. :)

anneli yavrulu foto isteriz evet.
  • whimsical  (19.07.15 03:13:52)
gözün aydın sağlıklı olanlar için
diğeri için ise üzüldüm

umarım uzun ve sağlıklı yaşarlar :)
  • rakicandir  (19.07.15 03:15:13)
instagram kullanmayanlar için buraya bir fotoğraf koysan? sağlıklı, mutlu hayatları olsun

  • madarch  (20.07.15 10:51:06)
Instagram fotosu koydu da kaçırdım mı ben?

  • whimsical  (20.07.15 12:17:15)
Kullanmasaniz da bakabilirsiniz, bilgisayarim bozuk oldugundan telefondan istedigim siteye upload yapamiyorum da:(.
İnstagram.com/guvercinucusu onlarla dolu zaten. Bilgisayarim duzelince buraya da yuklerim foto:)

  • mutevazi  (20.07.15 16:47:36)