Edebi Akımları ve Temsilcileri Üzerine

merhabalar , konu ile pek uzaktan yakından alakam olmadığını belirterek başlamak isterim, sanırım bu sebeple internet üzerinden yaptığım araştırmalar sonuçsuz kaldı. Dünyada ki edebi akımlar üzerine doyurucu bilgiler sunanan ve temsilcileri ile bunları açıklayan bir kitap satın almak istiyorum ama bulamıyorum. Detaylı bir anlatım daha yararlı olur yardımcı olabilecek onlara şimdiden teşekkür ederim.

"berna moran - edebiyat kuramları ve eleştiri" isimli kitap ile başlayabilirsin.

  • lesmiserables  (16.07.15 12:29:53)
hocam batı edebiyatı örnekleri olsa benim konum için biraz daha yardımcı olabilir.

  • karizmatik jojuk  (16.07.15 12:51:56)
ismail çetişli - edebi akımlar.

  • lafıolmaz  (16.07.15 12:52:16)
Berna moran'ın kitabının akımlarla bir ilgisi yok. Edebiyat teorisi, kuramlar, eleştiri yöntemleri ile ilgileniyorsan yararlı olur ama.

Aradığın bilgilere ismail çetişli'nin batı edebiyatında edebi akımlar adlı çalışmasından ulaşabilirsin. Akçağ yayınları.
  • mutlusismankedi2015  (16.07.15 13:06:10)
hepinize teşekkür ederim birazdan almaya gideceğim , bayram tatilini kolay atlatmama yardımcı olur umarım.

  • karizmatik jojuk  (16.07.15 17:49:36)