İTÜ'de okuyanlar bakabilir mi?

Arkadaşlar kız arkadaşım kıbrıs odtü'de hazırlık okuyordu bu sene itü'ye geçmek istiyor. Merak ettiğimiz bazı sorular var itü'de okuyan arkadaşlar yardımcı olurlarsa çok seviniriz.

1.İTÜ'nün içinde yurt var mı
2.Yoksa eğer okula en yakın nerelerde var? Sizce nereler tercih edilmeli?
3 Mühendislik fakültesi İstanbul'un neresinde? (Google'a göre Maçka gözüküyor ama emin olmak istedik.)
4.Hazırlık sınavı nasıl? Çok mu zor?
5. Okul içi bolum değişikliğinde, maden mühendisliğinden petrole geçmek istiyor. Bu çok mu zor olur? (Geçen sene listeye baktık adamın teki 2.8 le geçmiş)

teşekkürler itülüler. :)

1. maslak kampüsünde sanırım 700 kişilik filan kız yurdu kontenjanı var, gümüşsuyunda da 100 civarı bir şeydi galiba. maslak'taki rakam daha yüksek olanbilir.
2. yurt muhtemelen çıkar özel yurda gerek yok.
3. tek bir mühendislik fakültesi yok itü'de. makina(makina-imalat) fakültesi gümüşsuyu'nda, işletme endüstri maçka'da diğerleri de maslak'ta ama ilk sene bunların hespinde birden dersi olabilir (havuz dersleri).
4. odtü ve boğaziçi'nin sınavından daha kolay.
5. kontenjana, o seneki durumlara bağlı. ama muhtemelen havuz derslerinden aldığı 3'e yakın ortalamayla rahat rahat geçer.
  • yazmamaya yemin eden adam  (16.07.15 02:25:44)
1. Evet var.

3. Maslak ayazağa'da.
4. Girmedim ama kolay olduğunu söylüyorlar.
  • neysene  (16.07.15 10:10:25)
o 2.8'le geçen benim arkadaşım olabilir :) odtü kıbrıstan itü petrol mühendisliğine geçti. çok fazla detay bilmiyorum, buradaki cevaplar tatmin etmez de spesifik birşey sormak isterseniz ulaşırım.

  • al-se  (16.07.15 10:14:43)