almanya schengen

kardeşim istanbul idata'dan başvurdu dün. tüm belgeleri tamdı. üniversite öğrencisi sağlam tip vize için. sadece seyahat sigortasını seyahat başlangıç tarihi ile aynı yapmışız. sigortam seyahat başlangıç günü başlıyor şeklinde bir dilekçeye imza attırmışlar.
az önce mesaj gelmiş, yarın pasaportunuzu alabilirsiniz diye.

kendisine söylemek istemedim ama büyük ihtimalle red vermişlerdir gibi geliyor. zira bu dönemde 1 günde nasıl çıkabildi? :S gerçi red bile olsa çok hızlı değil mi?

ne dersiniz?

belge eksikliği yoksa kabul etmişlerdir bence. bazen çok hızlı kontrol ediyorlar.

  • lprytk  (15.07.15 19:42:19)
yok yok almıştır vizeyi, sorun olmaz.

  • bugunku antremanda goz dolduran futbolcu  (15.07.15 19:44:51)
"seyahat sigortasını seyahat başlangıç tarihi ile aynı yapmışız"
buradaki sıkıntı ne ki?
sorun olmadıkça tüm vizelerimi 1 günde aldım ben almanyadan - o zamanlar idata yoktu ama 1 günde yine de çıkıyordu.
  • niye ama  (15.07.15 19:51:30)
dilekçe imzalatmışlar ya ondan. 1 gün öncesinden başlaması gerekiyormuş. tamamen benim salaklığım. çocuğa arattırmamışlar beni o an. yoksa yeni bir tane al derdim...

  • yedekhesap  (15.07.15 19:59:29)
aha bugun konsolosluktaydim ben de uzun vize icin. baya hizli olmus gercekten 1 gun bitmemis daha. o sigorta seyi saat 12 oglen basliyor aksi belirtilmediyse eger kardesin oglenden sonra oraya inecekse pacayi kurtarmis olabilir.

  • jedilance  (15.07.15 20:09:52)
evet 12:00'de geçerliliği başlasa bile olsa o saatte türkiye'den ayrılıyor zaten. evet yırtmış olabilir. yarın bakacağız bakalım...

  • yedekhesap  (15.07.15 20:10:41)
bence cikmistir sorun olmaz, merwk ettim sonucu yazar misin

  • oscar  (15.07.15 21:27:45)
almış vizeyi. halen şoktayız. 6 ay 90 gün kalışlı falan. hayır hem de 1 günde. ben halen haber bekliyorum 150 tane vizem olmasına rağmen fafdsfsafa

  • yedekhesap  (16.07.15 09:51:45)