Sahte/Kaçak İçki Sattığını Bildiğim Bir Marketi Nereye Şikayet Ederim?

ayrıca bu şikayet üzerine nasıl bir işlem gerçekleşir? bulmaları içi aramaları gerekiyor yoksa gidip 'sen kaçak içki satıyormuşsun, doğru mu' diye sorarlarsa bir sonucu olmaz.

155'den öte emniyet kaçakçılık şubesini mi aramam daha etkili olur peki? sahte içki ile kim ilgileniyor?

  • vapurlarfalan  (15.07.15 02:50:38 ~ 02:52:22)
tapdk'nın sitesinde sıkça sorulan sorularda şöyle bir soru var.
"Aldığım tütün mamulünün sahte veya kaçak olduğunu düşünüyorum, ne yapmalıyım?"
"Aldığınız tütün mamulünü TAPDK’ya göndermeniz halinde size ayrıntılı bilgi verilecektir. Sahte veya kaçak olması halinde konu ayrıca ilgili birime de aktarılacaktır."

Tütün için süreç böyleyse, İçki için de büyük ihtimalle böyle işliyordur. Daha net bir cevap gelmezse Tapdk'ya mail atarsanız, bence en doğru cevabı alabilirsiniz.
  • geven kafa  (15.07.15 02:53:34)
155'i ara direk onlar yönlendirir. ne boka yarıyolar zaten bunu da biz yapcaksak.

  • Mcfly  (15.07.15 02:53:42)
Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Dairesi

www.milliyet.com.tr
bu haberde bahsi geçen taslak yasalaştıysa köşeyi bile dönersin
  • cek  (15.07.15 03:00:20)
155'e güvenmiyorum önceden de gözlerimin önünde gerçekleşen bir suçtan dolayı 45 dk içinde 3 kez aramıştım ama herif bana polislerin meşgul olduğunu söylemişti ve bunu derken 30 metre ilerimden devriye görevinde yavaşça giden polis otosu öylece kaybolmuştu.

sanırım web sitesinden yazılı suç duyurusu yapacağım. en azından bir bariz yazılı belge orda dursun.
  • vapurlarfalan  (15.07.15 03:04:06 ~ 03:04:23)
136 gumruk muhafaza ihbar hatti

  • ali11  (15.07.15 08:16:49)
@ali11 olayın gümrükle alaksı olduğunu sanmıyorum, türkiye içinde üretilen içkiler bunlar. kaçak da olabiir ama onu sınırda yakalamalaları gerekir sanıyorum.

  • vapurlarfalan  (15.07.15 08:25:20)
Kacak yollarla ulkeye girdiyse gumruk muhafazanin yetkisindedir. Sadece sinirlar degil tum turkiye gumruk sahasi sayilir

  • ali11  (15.07.15 08:31:05)
@ali11 merzifon'da gümrük muhafaza var mı?

edit: "Samsun Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü ekiplerinin Amasya'nın Merzifon ilçesinde yaptıkları akaryakıt operasyonlarında Samsun Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü ekiplerinin Amasya'nın Merzifon ilçesinde yaptıkları akaryakıt operasyonlarında Samsun Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü ekiplerinin Amasya'nın Merzifon ilçesinde yaptıkları akaryakıt operasyonlarında Samsun Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü ekiplerinin Amasya'nın Merzifon ilçesinde yaptıkları akaryakıt operasyonlarında "

ben tatmin oldum..:)
  • vapurlarfalan  (15.07.15 08:35:06 ~ 08:39:48)
Hiç olmadı Bimer'e yazsan? Onlar doğru kanala yönlendirir.

  • dessy  (15.07.15 08:43:10 ~ 08:43:23)