Elektrogitar'a başlamak ve elektrogitar tercihi

30lu yaşlarımda erkek bireyim :) Lise çağlarımda klasik gitar öğrenmeye çalışıp 6 ay sonunda bare basamadığım ve hocanın para gözlülüğü nedeniyle bıraktım. Şimdi yeniden içimde hevesim alevlendi, işim nedeniyle çok uzun süre kursa gitme şansım bulunmuyor yine de deneyeceğim

kurs veya hoca önerisi olan var mı ucuz yollu olsun :)

gitarlara şöyle bir baktım ve hiçbirşey anlamadım, fender squirrel vardı en son aşina olduğum. Bu konuda yine öneri verebilecek var mı?

Teşekkürler yorumlarınıza

bu akşam gitar soruları aldı yürüyor :) geçen şurada cevaplamıştım (git: 966477)

  • freebird5406_2  (15.07.15 01:37:57)
@freebird5406_2 genel olarak Cort x3 önerilmiş. İkinci el fiyatları uygun duruyor ama manyetigi vs bozuk/hasarli cihaz da kaptirabilirler sanirim. O yuzden bir bilenle almak en iyisi olacak.

cort x2 x3 x6 gibi modellerin farki nedir acaba?
  • Northern Mariner  (15.07.15 01:47:05)
(git: 967926

merhabalar, cort x serisi gitarlar önermişer de mesela neye göre önermişler

hep çalmak istediğin şarkılar hangileri ? hangi grupların müziğine yakın şeyler çalmak istiyorsun

cort x serisi hakkında çok bilgi sahibi değilim, ama daha çok post-rock, metalin türlerine uygunlar

x2 x3 x6 arasındaki fark manyetiklerinin özellikleri ve gitarların genel kalitelerine göre değişiyordur

ben squier kullanıyorum çünkü fender alacak param yok, red hot chilli peppers, dire straits gruplarınınkine yakın sıcak ve gevrek tonları çalmayı daha çok seviyorum :)

metal gitarıyla blues da çalınır ama çok keyif vermez, bazı müziklere bazı gitar türleri daha uygun
  • freebird5406_2  (15.07.15 02:00:24 ~ 02:01:22)
dinledigim tarz degismekle beraber iron maiden'dan children of bodom'a genis bir yelpazem var (idi) yasla beraber steve vai dinliyorum :)

  • Northern Mariner  (15.07.15 02:39:33)
o zaman cort ibanez jackson markalarının modelleri işini görebilir, bu markalara aşina arkadaşlar sana daha çok yardımcı olabileceklerdir

bir ara cort kx-5 modeli almayı düşünüyordum, manyetikleri hem single hem humbucker olarak kullanılabiliyor, bu da hem sert hem de yumuşak tonları alabilmeni yapabileceğin müziğin yelpazesinin genişlemesini sağlıyor
  • freebird5406_2  (15.07.15 02:51:49 ~ 02:53:57)
bütçe nedir?

  • nodrap  (15.07.15 09:14:50)
@nodrap ikinci elde 300 civarı

  • Northern Mariner  (15.07.15 10:11:55)
bu durumda ben de seni izninle şuraya almak istiyorum: (git: 865244).

buraya yazabileceklerimi aşağı yukarı oraya yazmışım önceden. sorun olursa buralardayım.
  • nodrap  (15.07.15 10:46:34)
300 liraya alacağın gitarla ilerleyemezsin. verim alamazsın saza küsersin, kalır öyle. bence bütçeni en az bir iki katına çıkarmaya çalış. en azından alete daha bir şevkle sarılırsın.

  • mermize  (15.07.15 10:50:13)