Akaryakıt (Dizel) Hangi Marka Alınmalı?

Merhaba,

Yakın zamanda dizel bir araç sahibi oldum. İlk arabam.Aracı aldığımdan beri shell'e gidip fulle diyip çıkıyorum bittikçe. Birisi shell iyidir demişti bir ara. Siz hangi markayı kullanıyorsunuz? Ya da kullandığınız markanın avantajı var mı? Performans, yakıt tasarrufu ya da atıyorum, bilmemne markada araç yıkama bedava, şu karta şu kadar para puan kazanılıyor vb.

Yardımcı olabilirseniz sevinirim. Teşekkürler.

maalesef neredeyse bütün benzin istasyonları bir katakulli çeviriyor. shell den dolduruyordum 800 km yi zor görüyordu. bir süredir opetten almaya başladım 900 km'yi zorluyorum. 90-100 civarında zaman zaman klima açık kullanıyorum.

araç 1,3cdti opel corsa
  • dokuzonbeş  (14.07.15 14:41:17)
her zaman opet kullanıyorum. memnunum

  • sta  (14.07.15 14:41:51)
Euro Diesel olduğu sürece hepsi üç aşağı beş yukarı aynı.

Ben; benzin @ Shell
  • heritage  (14.07.15 14:53:22)
Opetten alıyorum sürekli. Çok zorda kalırsam 50 liralık alır Opet bulana kadar idare ederim. Shell'den falanda aldım ama Opet'in mazotu daha verimli bence. Daha çok yol gidiyorum. Artılarına gelirsek en temiz tuvaletlere sahip akaryakıt firması. Bence bu büyük bir artı.

  • Dr_Stat  (14.07.15 14:55:27)
lukoil.

  • iyidereikizdereispiryolununovitdagimevki  (14.07.15 15:15:28)
ben genelde shell alıyorum. kartının puanları da iyi. miles and smiles kartla da birleştirince iki kat puan veriyor. güzel oluyor valla

  • argent dawn  (14.07.15 15:25:12)
Asla shellden mazot almam. Üç farklı arabada farklı istasyonlarda shell kullandım ve araba resmen öksürmeye başladı. Her zaman gittiğim bir opet var ordan başka yerden de almam

  • kablelvuku  (14.07.15 15:25:41)
Aklı kelden, mazotu Shell'den alırım.

  • Evocati  (14.07.15 16:18:36)
Opet. Galeriden çıkıp opet aldık. Hala da ondan alıyoruz. Sıkıntı yok. Hatta aynı bayiden alıyoruz. Belediyenin istasyonu yamak yapmaz diye düşünüyoruz.

  • sutlu nescafe  (14.07.15 18:07:27 ~ 18:08:18)