Kredi kartının asgarisini ödemek ya da ödememek işe bütün mesele bu?

bu ay tamamını kapatamıyorum, asgarisini ödemeyi planlıyorum.
kredi notu dışında asgariyi ödemenin faydasını bilmiyorum.

1.hiç ödememekle asgarisini ödemek arasında fark var mı?

2.asgarisi x lira ben x+20 lira yatırsam bana getirisi olur mu?

ona göre faiz artıyodu en son.

  • zgrydn  (14.07.15 11:07:44)
zgrydn haklı.

diyelim 180 lira borcun var, 60 lira asgarisi. 60 lirayı yatırırsan o kalan 120 liraya faiz binecek. kullandığın bankanın faiz oranlarını inceleyebilirsin. 60 yerine 80 lira yatırırsan(asgari+20) 100 liraya faiz binecek, eh biraz daha kârlı olur.
  • victum  (14.07.15 11:15:59)
asgariyi ödersen kredi notun (kkb skorun) olumsuz etkilenmez, zamanında ödeme olarak kayda geçer. ama asgariyi ödesen de borcun tamamına binmesi gereken faiz biner kalan tutara.

  • animalman  (14.07.15 11:48:48)