sofya

1 hafta kadar bulgaristandayım. yarın sofyaya gidicez. sofyada ne yapılır? ne yenir nerde gezilir?
daha önce giden varsa bilgilerini paylaşabilirse sevinirim. teşekkürler

vıtosa dagı var dagcılık falan ilgileniyorsan. maria luisa caddesi en tiki caddesidir, oradaki barlar kalitelidir dogal olarak. studentskigrad dedikleri bi bölge var, isminden de anlayabileceğin üzere öğrenci şehri. 20 yaş civarı gençler oralarda takılır. oraların da barları diskoları iyidir, bos cıkmazsın ama ingilizce lazım. türksen bulgar kızları sevmez bi de pek. sise falan açtırınca aç oldukları için ilgilerini çekiyorsun doğal olarak. kumarhane olarak, princess'ın kumarhanesi iyidir. merkezdeki katedralin karsısında bi tane güzel lokanta vardı da adı aklıma gelmedi.

sofya'da gezebilecek pek tarihi bi yer yok. zaten giden de sikişe sokuşa gidiyor. sovyet ekolünün yaptığı eşşek kadar binalar var işte tren garı vb. oraları tarihi sayılabilir. savaşta anası sikilmiş şehrin.
  • jangling jack  (13.07.15 18:28:53 ~ 18:31:24)
@jangling jack bulgar kızları pek ilgilendirmiyor beni zira kadınım ve eşimle gidiyorum aşslsldl
ama yine de teşekkürler bilgi için:)

  • sta  (13.07.15 18:55:39)
çok sıcak. gündüz kendinizi müze ya da kilise gibi kapalı mekanlara atmanızı tavsiye ederim. şehir merkezi gezilebilir, hoşunuza giden binaya doğru yürüyüp oraları gezin işte. tepedeki büyük kilisenin orada eskiciler var ıncık cıncık bakmak istiyosanız. yemek yiycek butik yerler arıyosanız buu yine merkezde bi yerde sokak sahaflarının olduğu sokakları biraz dolanın. çağdaş sanatlar müzesi dışarıdan hoş görünüyodu, içine ben de daha girmedim ama gündüz sıcağından kaçmak için iyidir herhalde. çok sıcak.

  • snape i başından beri tanırım  (13.07.15 19:33:35)