Askerlik ne güzeldi ya

arkadaşlar manyak mısınız siz niçin askere gitmiyorsunuz?

derdim yoktu,
tasam yoktu,
başarmam gereken yetiştirmem gerkene bi bok yoktu.

sabah spor, haftasonları çok sıkılınca spor.
beyinsiz işlerle meşguliyet (kafa meşguliyeti = 0, al uçaksavarı şuraya taşı, al şurayı boya, al toprağı kürekle eşele)

yemin ederim mükemmeldi.
akşam geliyordum sığır gibi yatıyordum, gece bazen nöbet falan.

olay buydu yani.

askerlik bitti; 1.5 senedir meşgul olmadığım dert kalmadı.
freelance bi dert, işyeri bi dert, akraba ilişkileri, para, fatura, kira, kız arkadaş, onun doğumgünün bunun doğumgünü, trafik, üçüncü sayfa haberleri, iç karartan şeyler.

amk beni biri geri askere göndersin.
beyinsiz piyade olmak muhteşemdi. 90tl maaşla bi ay geçiriyordum, hem de zengin gibi.

gece gelip yarı donmuş kuru fasulyeyi, yemekhane kapanmadan yemek bile 1 tabak yemeğe 40tl ödemek için çalışmak zorunda kalmaktan daha keyifliydi.

kesinlikle aynı şeyi düşünüyorum ama hayat geçmez tabi öyle de. Kafadaki şalteri indiriyorsun, her şey emirle olduğu için kafa yorman gerken gerçekten HİÇ BİR ŞEY yok yemek ve temel ihtiyaçlardan başka.

  • safepassage  (13.07.15 15:38:10)
@safepassage,

hayatımdaki tek gerilim, haftasonu içtimasında sakal kesmediğim belli olacak mı acaba gerginliğiydi?

amk haftasonalrım bile daha güzeldi lan. gidiyorduk gazinoda fast and furious izliyorduk 50. kez. her seferinde aynı şaşkınlıkları yaşıyorduk.

şuan haftasonu sırf trafikte 4 saat harcıyorum
  • kamera motor  (13.07.15 15:41:14)
valla ben de bazen özlemiyor değilim.

  • hasansabbah  (13.07.15 15:51:53)
güzel başlık +

  • 1adam  (13.07.15 15:53:23)
al işte tespit budur arkadaş. :)))

sonuna kadar destekliyorum.
  • emcekare olmadi einstein olsun bari  (13.07.15 16:00:17)
@kamera motor trafik için çözüm: motorsiklet.

aslında terhis sırasında bütün komutanlar asıl askerlik şimdi başlıyor demişlerdi. Demek ki ciddiymiş.

bu arada burdaki hayatta da o huzura erişmek için yapılacak şeyler var.
1- her işi ben yaparım diye atlamayacaksın, gereksiz sorumluluk almayacaksın.
2- hatta olabildiğince az sorumluluk sahibi olacaksın
3- çok mal/mülk/eşyan olmayacak, sahip olduğun şeyler sana sahip olmaya başlıyor bir yerden sonra.
4- 40 tl lik yemek yiyeceksen çalışmak şart. Ama 3 tl ye yarım ekmek döner yersen de doyarsın. Sonuçta totalde 1 sene bile oynamaz sağlıklı / sağlıksız beslenmek.
5- Askerde çay 10 kuruştu ama adamın nasıl çay koyduğunu görmüşsündür. 1 damla dem, gerisi full sıcak su. Biz de niye susamıyoruz hiç diyoduk yazın göbeğinde, doğuda. Burada da o kalitesizliğe alışılabilir bence :)

daha eklemek isteyen varsa yazsın.
  • safepassage  (13.07.15 16:07:05)
katılıyorum. benim de kafam rahattı askerlikte.
ama bazıları gerçekten zor şartlarda askerlik yapıyor.
o yüzden tamamen şans işi ve risk almaya değer mi emin değilim :)
  • dafuq  (13.07.15 16:08:20)
ben asteg olarak antalya'da yaptım. üste 3 bin lira da para aldım. acemilik dışında postal giymedim.

havuzlu sitede deniz manzaralı evde kaldım, 300 metre ilerde karpuz kaldıran askeri kampında yedim içtim eğlendim. diğer asteglerle süper ortamımız vardı.

hayatımın en güzel yılını askerde geçerdim.
  • lexicographer  (13.07.15 16:15:24)
ben de antalya da yaptım. geldim 1 ay oluyo daha iş bulamadım amk. askerik güzeldi galiba. ya da değildi. bilemiyorum. hayatın kendisi bok...

  • ergenpezeveng  (13.07.15 18:36:26)