bacaklarım neden böyle oldu? kaşıntı ve kızarıklık

Bugün dışarıdayken bacaklarım kaşınmaya başladı. Sıcaktan olduğunu düşünmüyorum, kapalı ve serin bir yerdeydim. Akşam eve gelince bacaklarımın ekteki gibi olduğunu gördüm. Üst kısımlarda da var ama alt kısımlar kadar yoğun değil. Sebebi ne olabilir? Sabah doktora gideceğim ama bu kaşıntı beni uyutmaz. Kaşıntıyı azaltmak için ne yapabilirim?

i.imgur.com

Fotoğrafta olduğundan çok daha kırmızı normalde.

Teşekkürler.

alerji olmuş gibisin. antihistaminik etken maddeli ilaç varsa iç

  • cekilmis gayfe  (13.07.15 02:31:13)
alerji muhtemelen.
antihistaminik ya da antihistabüyük etken maddeli ilaç varsa içme, doktora git

  • mrtkbl  (13.07.15 02:35:25)
sen kaşıdığın için mi araları da kızarık yok genel olaral tamamı mı kızarık. yani demek istediğim böyle sınırları belirgin mi kızarıklığın, yüzeyden hafif kabarıklığı var mı. bugün değişik bir şey yedin mi ya da bir süredir stresli misin?

  • shotgunwoman  (13.07.15 02:35:35)
@shotgun, aradaki ufak kızarıklıklar ben haldur huldur kaşıdığım için oldu, kaşınan yerler büyük kızarıklıklar. Büyük kızarıklıkların sınırları var. Üzerinde el gezdirince gayet kolay hissediliyor kabarıklık. Gayet hafif bir kahvaltı yaptım. Kahvaltıdan bir 20-30 dk sonra kaşınmaya başladım. Sadece bacaklarımda var. Genel stres var ama özellikle kafa yorduğum bir şey yok galiba.

  • pike  (13.07.15 02:42:15)
eczaneden bir antihistaminik al, 1-2 saat icinde gecer

  • goo.gl  (13.07.15 02:44:44)
çok iyi tarif ettin. ürtiker bu. geçene kadar günde 1 antihistaminik içebilirsin.

  • shotgunwoman  (13.07.15 02:47:01 ~ 02:47:41)
Böyle durumlar için aklında bulunsun > Ovadril Losyon..

  • kill_them_all  (13.07.15 11:33:37)