victorinox

bir çakı alayım diyorum. gg de ikinci el oldukça mevcut. swisschamp ile cybertool arasında kaldım. elektronikle uğraşıyorum doğaya pek fazla çıkmıyorum

swisschamp kalın ve ağır çok özellikli.

cybertool da en büyük beni cezbeden lokma tornavidası olması. ama uçları eksik. testere eğe falan yok. bu eksiklerden dolay swisschamp alasım da var ama kullanmayacağım ondaki özellikleri büyük ihtimalle

karar veremedim. fiyatları aynı

swisschamp ağır basıyor bence bu kıyaslamada.
çok kalın olanları sevmiyorum taşırken de zor oluyor. super tinker var misal bende çok mutluyuz.

  • angelofdeath  (12.07.15 17:27:45)
swisschamp taşıması güç ve çok ağır olabiliyor, tabii üzerinde değil de çantada taşıyacaksan sorun olmaz fakat ben çakının sürekli taşınması gerektiğini düşünenlerdenim, diğer türlü unutulup pek kullanılmıyor. o yüzden devamlı üzerinde taşımak istiyorsan cybertool daha mantıklı bir tercih. tüm özellikler olsun diye swisschamp alıp sadece birkaç özelliğini kullanmak da zamanla seni çakıdan soğutur. o yüzden gündelik hayatta işine daha çok yarayacağını düşündüğün çakıyı alman daha mantıklı. seni cezbeden özelliğe karşılık lokma uçlarının eksik olması da büyük handikap çünkü çakının olayı gerçekten çok ufak işlerde ona duyduğun ihtiyaçlarda ortaya çıkıyor ve emin ol birçok işi kurtardığında yanından ayırmak istemeyeceksin. ben kaza ihtimaline karşı rescue tool kullanıyorum, sanırım cyber tooldan daha büyük boyutlara sahip fakat kot pantolonun çakmak cebine rahatça sığıyor ve rahatsız da etmiyor.

  • tanrinin oglu molla cemal  (12.07.15 19:08:01)
işte uçları eksik olmasa iyiydi. evde 5mm tornavida takımı var onun ucu uyar sanırım. ama orjinalleri çift taraflı. yedek olarak da satıldığını hiç görmedim. gönlüm swisschamp dese de aklım cybertool diyor bakalım.

benim anahtarlıkta minik bıçak makas ve törpü üçlüsünden oluşan ufaklık defalarca zor durumdan kurtardı. gerçekten gerekli.
  • mr fusion  (12.07.15 21:27:12)