Hard disk bağlantı kopması

Harici hard diskim bilgisayara bağlıyken ve işlem yapmazken normal görünüyor. Dosya kopyalamaya başladığımdan 2 dakika sonra bağlantısı kopup geri bağlanıyor, dolayısıyla kopyalama işlemi gidiyor. Derdim içindeki verileri kurtarabilmek.

Yeni bir hdd kutusu alıp taksam işe yarama ihtimali olur mu?

Harici harddisk gucunu prizden degil de usb'den aliyorsa amperi yuksek olan usb portuna takin, elektrik sorunu gibi duruyor cunku.

  • crown  (12.07.15 16:31:36)
evet usb'den alıyor, ama hangi cihaz/hangi porta taksam aynı sıkıntı var. Tv'de falan da denedim.

benim de aklıma güç sorunu geldiği için kutu değiştirsem mi diye sormuştum aslında.
  • hadi hadi  (12.07.15 16:35:48)
şu tarz upload.wikimedia.org
iki portlu usb kablo kullanmayı deneyebilirsiniz.

  • dedi kalabaligin icinden bir ses  (12.07.15 16:42:49 ~ 16:43:33)
sendeki sorun guc ile alakalı . kopyalama sırasında daha fazla guc harcadıgı icin ilk basta yeterli gelse kopyalama sırasında yeterli gelmiyor. "
dedi kalabaligin icinden bir ses" in de dedigi gibi Y kablo işini gorur bunların mini-usb - micro-usb olanları da vardır. bir baska secenek te hdd yi farklı sekilde(baska kutu, yada donusturucu ile) baglamak.

  • sebeleleylek  (12.07.15 17:20:57)