[]

reading çalışmam lazım

hayatımın ciddi şekilde en kritik 3 haftasının icindeyim. 3 hafta sonra vermem gereken ingilizye yeterlilik sınavı var ve veremezsem hayatım mahvolacak. ama yine de nasıl olyorsa çalışamıyorum. reading konusunda ciddi yetersizliğim var ve günde en az 5-6 reading çözmem gerekirken 1 tane bile çözünce 2. ye oturmam imkansız gibi bir hal alıyor. üstelik paragraf zorsa sözlük kullansam bile hicbir şey anlamıyorum. biliyorum ki bu çalışa çalışa gelişecek. eger 3 hafta boyunca duzgün calısabilirsem sınavı rahat gececegim ama calısamıyorum. özellikle reading section'un önemli oldugunu düsünürsek nasıl daha cok calısabilirim sizce?


not: metu summer school kitabı sınav sonucunu dogrudan etkileyebilecek düzede ama kitabın en fazla 1 sayfasını cözmüsümdür. o kitabı bitirirsem sınavı gecerim, biteremezsem gecemem gözüyle bakıyorum. ama yine de calısamıyorum.


edit: ben simdi tekrardan derse oturmayı deneceyecegim. tiklerinizi geldigimde veririm. simdiden tesekkürler.

 
Yüksek lisans yeterlilik için ben de ingilizce çalıştım 1 hafta kadar önce. Readinglerde çok mükemmelliyetçi olmamak gerekiyor.anlayabildigin kadarıyla iş göreceksin. Konunun özü nedir diye düşün çok ayrıntıya girme. Çok ağır bir parça ise bir göz gezdirip direk sorulara geçiyordum soruya bakıp sonra parçada cevabı arıyordum. Umarım geçersiniz. En azından önem veriyorsun sırf bu yüzden bile yapabilirsin. Dikkatini dağıtacak şeylerden kaçın.


  • iyiaksamlarbayan  (12.07.15 01:03:27) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.