Hizli egzersiz

Gebelikte cok kilo almadim ama dogurduktan sonra sut gelsin diye biseyler yiyip icmekten kilo aldim :/ su asamada ilk hedef kilo vermek degil, egzersizlere spora yavas yavas geri donmek, kondusyonumu geri kazanmak

Simdilik haftasonlari (2 gun) tempolu 3 km yuruyus yapiyorum bebek arabasiyla beraber (bebek izin verirse) onun disinda hafta ici 1-2 gun de hafif tempoda yuruyorum. Sezaryan oldugu icin karin egzersizlerine ve agir kaldirmalara henuz baslamadim, belki 2-3 hafta sonra baslarim

En buyuk istegim pilates yapmak ama cogunlukla 30-40 dk pilates icin vaktim olmuyor (giyin soyun vs derken 1 saati buluyor). Bi de sut meselesindan paso biseyler yedigim icin o bos mide araligini yakalayamiyorum :)

Hayat hikayemi anlattiktan sonra, su 7 dklik egzersiz programlarindan indirsem kondisyon acisindan faydasi olur mu, yoksa bosa vakit kaybetmeyeyim mi?

o 7 dk lik programlar genelde zaten belli bi duzeydeki insanlar icin oluyor. onlari yapmaya kalkarsan sakatlanma ihtimalin var. yapabildigin surece tempolu yuruyuslerine devam et, siklastirabildigin kadar siklastir. onun disinda mucizevi programlara falan inanma.

  • rentts  (11.07.15 19:07:58)
@rennts zaten dogum oncesi belli bi seviyedeydim, ona geri gelmek istiyorum :) 1 aydir got buyutuyorum evde

  • la noix  (11.07.15 19:10:05)
İşte o programlar o seviyeye dönmek için değil o seviyede olanlar için var. Baya bir sıkıştırılmış oluyor çok önermem.

  • gunde 3 litre kola icen adam  (11.07.15 19:19:40)
3 km yürüyüş zinde kalmak için yeterli ama onuda her gün yaparsan, kilo vermek için en az hergün 5 km yürümen lazım, diyet yapmazsan o da pek bişeye yaramaz..

  • suicideboy  (11.07.15 20:44:36)
aa doğurdun mu, hadi geçmiş olsun. güle güle büyütün bebeğinizi.

aslında soruya cevap sayılmaz. egzersiz tavsiyesi değil de süt arttırıcı tavsiyesi vermeye geldim. malt içecekleri (maltana vs) faydalı. ama kilo aldırabilir. bir de dereotunun faydasını gördü bizim hanım. ottur günahı yoktur. kilo falan yapmaz.
  • kibritsuyu  (12.07.15 01:39:11)